.

.

JD5500C полирач Jade гравирање машина за мелење машина Бескрајно променлива брзина на Микро мувла индустриски електрична мелница 1 КОМПЈУТЕР

JD5500C полирач Jade гравирање машина за мелење машина Бескрајно променлива брзина на Микро мувла индустриски електрична мелница

DEN 8976.00
DEN 8527.00
Количината на стоката
Тековен

2 Ncm
Брзина : 0-35000 RPM.
JD5500 C полирач Jade гравирање машина за мелење машина
Бескрајно променлива брзина на Микро мувла индустриски електрична мелница 1 КОМПЈУТЕР
Ако имате нешто друго да се разбере, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори внимателно.
Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН, и ние ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на international express и директно испорака до вашата адреса
(ОД ВРАТА ДО ВРАТА УСЛУГА)!
Ако пратката од експрес, по доаѓањето на купувачот само треба да плаќаат данок е во ред.
Купувачите треба да ја испита пакет / стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката.MAX
Тежина за : 247g
Работата го Замени мелење главата (да се избегне оштетување на машината и рачка) :
1, JD500 C со цел да се направи справи се со повеќе стабилна и нема jitter, за голема пролет, замена на мелење главата за да користите малку повеќе сила.
2, замена на мелење главата мора да биде игла вметнете ротирачки рачка, unscrew рачката лево исклучите мелење главата, во отсуство на мелење главата во случај, не врти рачката во десно и овој пат ќе биде заклучена Чак, мелење глава не може да се вметне во неа
3, кога не е во употреба мора да вметнување на игла, нема игла, дршката ќе биде тешко да се отвори (поради замена на мелење глава предизвикана од несоодветна мелење глава не може да биде вметнат во рачка)
Задоволството На Клиентите :
Ако се избере "продавачот за испорака метод", ќе ви помогне да се организира на пратката од страна на морето и испорака до вашиот најблизок морско пристаниште!
Ако превозот по море, по пристигнувањето дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки.

Детални карактеристики

Бренд Име:
LZHZXY
is_customized:
No
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
JD5500C
Тип:
Други
моќност:
120W
Влезен Напон:
220v
тежина за:
1850G
Фреквенција:
50-60Hz
Големина:
74 * 165 * 192mm
Боја:
Црна

Слични производи