.

.

Buildreamen2 Автомобил Внатрешни работи LED Сијалица 5630 LED Комплет Пакетот Бела Табличка Мапата Купола Учтивост Светлина За Dodge Durango 2011-

Buildreamen2 Автомобил Внатрешни работи LED Сијалица 5630 LED Комплет Пакетот Бела Табличка Мапата Купола Учтивост Светлина За

DEN 1165.92
DEN 828.00
Количината на стоката
Тековен

Детали за производот : Време да се размислува за надградба досадна халоген внатрешни работи светилки да ДОВЕДЕ оние ? Ние веруваме дека вашиот сакан автомобил заслужува подобро LED третман со овие најнови ПРЕДВОДЕНИ од модулот. Нашите 5630 led чип комплет се 4-5 пати посветла од други LED светилки користење старомодна SMD 5050 Модули. Високото емитуваат ефикасност обезбеди долготраен животен век со пониска потрошувачка на енергија. Исто така, тоа постојано ќе се обезбедува бела, јасна светлина, кои ќе им даде на вашиот автомобил внатрешни работи чиста, луксузни чувство. Спецификации : -Само Fitment / За Dodge Durango 2011 2012 2013 2014 2015 2016 -Сосема Нов.Висок квалитет, Супер Светло -Сите светилки се 100% plug and play! Нема промена е потребно! -Ултра Светла 5630 SMD Led диоди. -Пониска температура наспроти стандард ОЕМ светилки. Помала потрошувачка на енергија-Долг животен век. До 50.000 работни часови. -LED Type : 5630 Чип -Боја : Бела -Напон : 12v Ние сме обезбедување на вас со LED светилки во запечатен Анти-статички торба и Анти-истиснување пакување;Кога ќе инсталирате LED КОМПЛЕТ,ако светилки не работат, ве молиме флип 180 степен да ги добие работа,ако led сијалица уште не работат,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне,ви Благодариме ! LED Комплет Пакетот ќе ги вклучат овие следните ставки : 2 x Мапата светлина 2 x Купола светлина 2 x Учтивост светлина 2 x табличка светлина 1 x Резервни/Extra Light

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела
Температура На Боја:
6000K
Durango-Година:
2011,2014,2012,2015,2013
Тип На Објект:
Куполата Светлина
Име На Модел:
T10,44MM,Панел Светлина
Интерфејс Тип:
T10 (W5W/194)
Wattage:
1-3 Watt
За Возило Брендови/Модел:
Dodge
Dodge Модел:
Durango
Бренд Име:
Buildreamen2
Објектот Тежина:
175g
Lumens:
80lm
Лер Зрак Тип:
место светло
Извор На Светлина:
LED

Слични производи