.

.

YobangSecurity Безжични GSM SMS Високи Telecare Home Безбедност Аларм Систем СОС Повик Со врвка за околу Итни Паника Копчето За Постар

YobangSecurity Безжични GSM SMS Високи Telecare Home Безбедност Аларм Систем СОС Повик Со врвка за околу Итни Паника Копчето

DEN 3499.20
DEN 3184.00
Количината на стоката
Тековен


Спецификации :
Модел : K424
GSM Фреквенција : Quad-band 850/900/1800/1900 MHz
Радио Фреквенција : 433. : 6 телефонски броеви за аларм SMS & повик
Резервната Батерија : 3.
Тие имаат потреба од итна помош понекогаш, исто така, се загрижени за смрт, додека спијат или да падне и никој не го знае тоа., вкупно 10 зона видови;
10)Висока/ниска температура може да испратите SMS порака за предупредување;
11)Вградени полнење резервната батерија;
12)Надворешна сила важи и за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА сигнализација по СМС;
Пакет Листата :
1 * GSM Аларм Panel
3 * рачниот зглоб сос копчето
1* адаптер
.
LCD може да се прикаже моменталното време, што сензор активиран, и моменталната внатрешна температура. LCD може да се прикаже моменталното време, што сензор активиран, и моменталната внатрешна температура.7 V/900m AH Li-ion батерија
Комплет Материјал : ABS пластика
3)Притисни за да го повикате надвор за разговор;
4) Висок квалитет на говорна комуникација;
5)Прифати 17 безжична детектори,3 далечински контроли;
6)Можат да испратат СМС Сигнализација или dial 6 претходно броеви;
7)ги Поддржува Остане/Далеку со бесплатно бесплатно повик;
8)ги Поддржува Влезот, лице место, итн.
Опис :
На K4 GSM Аларм и СОС Повик опрема LCD, поддржува температура висок/низок сигнализација, тоа не е само аларм систем, но, исто така, виш telecare систем.
Кога се користи како GSM Аларм систем, корисниците може да се јавите во Рака/Престој соработка со бесплатно бесплатно, и плус различни безжични детектори за заштита на средства.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Yobang Безбедност
Лозинката Тастатура:
No
Наоружува Тип:
СТАН
моќност:
12V 1А
Видео Интерфејс:
No
Екранот:
Yes
Зона Број:
10
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Алармот Тип:
SMS
Големина:
13*13*2.7cm
Излез Број:
6
Број На Модел На:
FDL-K424
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Набљудувачка Зона:
4 Безжична Чувар Зони
Блискоста Броеви:
3 Телефонски Броеви Лесно да Бирате
24Hours Зона:
3 Безжична 24Hours Зони
тајмер:
4 Тајмери За да се Потсетат Постарите лица да се Земе Медицина на Време
GSM Фреквенција:
Quan-бенд
Безжична Фреквенција:
433.92 mhz
SIM картичка:
Поддршка на 3V SIM Картичка

Слични производи