.

.

SmartYIBA Топла Продажба на Бесплатен Превозот wifi Безжични GSM Аларм Систем 433MHz Дома Burglar Безбедност Аларм Систем на Допир, Тастатура

SmartYIBA Топла Продажба на Бесплатен Превозот wifi Безжични GSM Аларм Систем 433MHz Дома Burglar Безбедност Аларм Систем на

DEN 11702.40
DEN 10649.00
Количината на стоката
Тековен

*Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. * Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. * WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем ,поддршка на различни аларм канали. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. * User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс.
Smart YIBA YB103 Безжична IPHONE/Андроид СТАН Контрола Дом Burglar Безбедност за Заштита на WIFI GSM, GPRS Алармни Системи
Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент.
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.

Детални карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок, Приклучете НИ се
Излез Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Големина:
5*8*8
Бренд Име:
SmartYIBA
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Број На Модел На:
YB103105
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
моќност:
Глобална напојување за AC100-240v
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz

Слични производи