.

.

SmartYIBA Бесплатен превозот.Најновите Безжични Home Security WIFI GSM SIM картичка FR RU ES ПЛ Switchable Аларм систем СТАН RFID Далечински Con

SmartYIBA Бесплатен превозот.Најновите Безжични Home Security WIFI GSM SIM картичка FR RU ES ПЛ Switchable Аларм систем СТАН

DEN 4416.00
DEN 4019.00
Количината на стоката
Тековен

*Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : Зошто да изберете интелигентни alarmes систем YB103 ? 1) SMS со Далечински Управувач за backup 2)СОС-Возраст и Дете 3)Безжични студија 1527 серија додатоци, и колку што 99 детектори и далечински контроли. * WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем ,поддршка на различни аларм канали.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм. * Поддршка на надворешниот безжични сирената . *Push Рака/разоружа порака до СТАН *Поддршка APP remote рака/diarm,параметар на поставување и додаток за управување. 1 * Аларм Домаќин 1* Безжичен ПИР Движење Детектор 2* Безжичен Сензор за Врата 2* Безжичен Далечински Контролер 1* Безжичен Сирената 1* безжичен интелигентен домашно милениче-имунитет 2*RFID Keyfobs
. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. * User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. 4) 5 Зона од типот на Поставки : Обични зона,се држат за рака, 24 ЧАСА за итни случаи зона, затворени зона, врата зона за да се исполнат различни потреби >>>Пакет содржина : Забелешка : овој аларм панел само поддршка на подготвеност 2Г GSM SIM Картичка не ги поддржува 3 G/4 G SIM.

Детални карактеристики

боја:
ЕУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучок, Приклучете НИ се
Излез Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Број На Модел На:
YB103098
Комплет За Конфигурација:
Вратата/Прозорец Сензор
Големина:
5*8*8
Бренд Име:
SmartYIBA
Наоружува Тип:
СТАН
Алармот Тип:
Алармот,SMS,GPRS,Апликации, ги Контролирате
Јазик:
Англиски
Екранот:
Yes
Лозинката Тастатура:
Yes
Приклучок Тип:
ЕУ Приклучок
моќност:
Глобална напојување за AC100-240v
Видео Интерфејс:
Yes
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz

Слични производи