.

.

925 Sterling Silver Принцеза CZ Кубни Циркони Дами Женска Девојки Ангажман Булчински Свадба Прстени Поставува Мајки Роденден Подароци

925 Sterling Silver Принцеза CZ Кубни Циркони Дами Женска Девојки Ангажман Булчински Свадба Прстени Поставува Мајки Роденден

DEN 1416.96
DEN 949.00
Количината на стоката
Тековен


Олово, кадмиум и никел слободни Направена во 925 Фунта Сребрен материјал, родиум позлатен Направени со беспрекорна ААА Одделение Кубни Циркони камен кој е прифатлива дијамант алтернативни што открива брилијантен сјај и прецизен намали прекрасен подарок за денот на Вљубените, Мајки Ден, Божиќ, Свадба, Годишнина, Матура, birthday (Роденден), Пратилки, Матурска и Формални Настани или секоја прилика. Ова принцезата ангажирање прстен подесување ќе биде одличен начин да се започне остатокот од вашиот живот заедно. Оваа принцеза форма ангажман прстен во собата е апсолутно прекрасен да се погледне.

Детални карактеристики

Прстен Големина:
6, 7, 8, 9
Метална боја:
родиум
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Моден
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Број На Модел На:
11EB198
Повод:
Ангажирање
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Метали Тип:
Сребро.
Обликотшема:
Нередовните
Пол:
Жените
Бренд Име:
Javeny
Материјал:
Кубен Циркони
Поставување Тип:
Рамки Поставување
Површината Ширина:
5mm
Стил:
Класичен
сребро тежина:
7.1 g

Слични производи