.

.

320kg Евтини Режа Лифт

320kg Евтини Режа Лифт

DEN 143520.00
Количината на стоката
Тековен

Опремени со antiskid плоча
3. Експлозија-доказ вентили
2.0 1380 SSL0312 300 12000 1750 2450×1350 85 2.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
Еден од голема предност на опремата е со многу ниска стапка на неуспех.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.Opetion видео може да бидат испратени до вас, ако е потребно.2 1850 SSL0314 300 14000 1900 2450×1350 98 2.2 1700 SSL0512 500 12000 1750 2450×1350 90 2. Преоптоварување заштитен систем.0 2200 SSL1012 1000 12000 1800 2450×1350 95 2.
DC моќност : Опремени со батерија и полнач.0 1200 SSL0590 500 9000 1550 1800×1000 81 1.75 560 SSL0360 300 6000 950 1780×880 54 0. Укинување од страна на AC или DC моќност
AC струја : Поврзете со Контактот директно.Одржување на видео ќе биде дадена еднаш за мобилни режа лифтови се прекине да ви помогне да се поправи.Како клиент може да купи делови, откако таа се распаѓа?
Мобилниот режа лифтови донесе повеќето од заедничките делови на хардвер.75 750 SSL0575 500 7500 1400 1800×1000 62 1.
Често Поставувани Прашања :
1.2 2500 SSL1014 1000 14000 1900 2500×1400 98 3.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.Едноставна структура, лесен за одржување.Ние можеме да дизајнираме на customerized мобилни режа лифт, како на вашите барања.Флексибилно производство техника, погоден за прилагодување.
Безбедносни мерки на претпазливост :
1.Се движат од страна на човекот рачно.75 750 SSL0560 500 6000 950 1780×880 49 0. еден контрола електромагнетниот вентили : да се спречи намалувањето ако на електричната енергија.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Специјални Функции:
Антенски Работа Платформа
Објектот Висина:
2m
Тип:
Хидраулични Џек
Објектот Ширина:
0.9m
Објектот Тежина:
1500kg
Име На Модел:
FSL
Објектот Должина:
1.8m
Материјал Тип:
Челик
Име:
320kg Евтини Режа Лифт
Платформа Висина:
Од 6m да 12m
кориснички:
Yes
Капацитет:
300kg
Површински Третман:
Шут Експлозија
Се Движат Модел:
Само Издигнал
Укинување На Режимот:
Електричен
Кревање На Мотор:
From1.0kw да 4.0 kw
Гаранција за квалитет:
12month
Delivety Време:
во Акции или 10days

Слични производи