.

.

1m - 10m Вертикална инвалидска Количка Лифт Отворено Хидраулични Количка Лифт

1m - 10m Вертикална инвалидска Количка Лифт Отворено Хидраулични Количка Лифт

DEN 133920.00
Количината на стоката
Тековен

2
Моќност
240 V; 50 HZ; 1-фаза(прилагоди)
Вози Систем
Хидраулични
Работна температура
°C
-10°~60°( под ниска температура може да избере antifreeze хидраулично масло)
Слики за Вашиот Преглед :
Нашата Услуга :
1.Колку долго е гаранција за квалитет?
Една година гаранција за квалитет.Тоа може да биде инсталиран директно во земјата без архитектонски поддршка на јами.Дури се распаѓа,ние може да водич за поправка на тоа со видео и поправка настава.
Add : Danshan Индустриски Парк, Chengyang,Qingdao Кина
Моб : +86-18562653283 Тел : +86-532-68076300 Факс : +86-532-68076301
URL : www.
Сертификат : ISO и CE
Фабриката се покаже :
Контакт Информации :
Денис
Qingdao Sinofirst Машини Co.Како може да се клиент поправка на оневозможи инвалидска количка подигнете. Погоден за внатрешна или надворешна употреба и платформа висина од 1m да 6m на располагање.Компактна структура направете го тоа широко се користи во тесен и мал простор.Може да се купи делови во вашата локална хардвер пазарот.
Вертикална инвалидска Количка Лифт е специјално дизајниран за да се оневозможи, стари лица, и пациентот.Делови од оневозможи количка лифт може да ви бидат испратени од страна на изразат во рок од 7 дена, ако е потребно.Ако тоа се распаѓа во рок од една година,можеме да испратите делови бесплатно за вас. Вертикална количка лифт може да биде инсталиран внатре, на отворено, на јавни места болници и син на.
Спецификација :
Модел
WL2510
WL2515
WL2520
WL2525
WL2530
WL2535
WL2540
WL2550
WL2560
Капацитет
kg
250
Кревање Висина
мм
1000
1500
2000 година
2500
3000
3500
4000
5000
6000
Платформа Големина
мм
1200*1000
Влез & Излезете Од Режимот
°
90/180
Пакет Големина
мм
1600x1300x1550
2100x1300x1550
2800x1300x1550
3300x1300x1550
4000x1300x1550
4500x1300x1550
5000x1300x1550
6000x1300x1550
7000x1300x1550
Минимална Висина
мм
60
Брзина
mm/s
60
Контрола На Напон
V
24
Излезна Моќност
Kw
2.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Автомобил Приклучоци
Бренд Име:
САГАТА ПРВ
Објектот Должина:
1m
Објектот Висина:
1m
Тип:
Хидраулични Џек
Објектот Ширина:
1m
Материјал Тип:
Челик
Име На Модел:
Инвалидска Количка Лифт
Објектот Тежина:
1000kg
Специјални Функции:
Дома Лифт
Автомобил Направи:
АНТЕНСКИ РАБОТА ПЛАТФОРМА

Слични производи