.

.

LED Предните Светла за Магла За LAND ROVER FREELANDER 2 LR2 2006-2014 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост светилки drl Возење магла 1set

LED Предните Светла за Магла За LAND ROVER FREELANDER 2 LR2 2006-2014 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост светилки drl Возење

DEN 2273.28
DEN 1932.00
Количината на стоката
Тековен

Компатибилни Модели на Автомобили : За LAND ROVER FREELANDER 2 LR2 2006-2014 За LAND ROVER Range Rover Sport LS Затворени Off-Road Возило 2009-2013 За LAND ROVER FREELANDER 2 LR2 FA_ Затворени Off-Road Возило 2006-2014 За LAND ROVER DISCOVERY 4 LR4 ЛА Затворени Off-Road Возило 2010-2013 Предности на XIANGSHANG LED Светло : 6000 K Белата светлина и 12 W 1200 LM по сијалица LED осветлување. Лесно да се инсталира. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме да не известите пред да замине негативна или неутрална повратни информации,Ние ќе се обидеме потрудиме да работат со вас за да го реши секој проблем.Може да се користи како дење работи светла. Ви благодарам многу!
. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки.Објектот ќе биде предаден во 1-3 работни дена по приемот на плаќање 2. За да избегнете изгореници, да се биде внимателен при вклучување или исклучување на возила осветлување.000 часа на брилијантен постојана светлина. Директна замена! Само игра и plug! Совршено се вклопуваат! Стабилни карактеристики, висока сигурност. Не допирајте светилки со вашите прсти за да се избегне предизвика впивање. Враќање&гаранција : Ние обезбеди половина година гаранција.By експрес : Обично тоа ќе трае 3-7 работни дена.Околу 12-35 Работни дена за да стигнат до, на пакети ќе стигнат брзо до некои земји и некои од нив ќе потрае малку подолго време. Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Бидете сигурни дека возилото е излади правилно пред да инсталирате светла.

Детални карактеристики

Материјал Тип:
ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил
Специјални Функции:
Водоотпорен
За Возило Брендови/Модел:
Land Rover
Freelander-Година:
2011,2008,2009,2007,2006,2010,2012
Име На Модел:
За LAND ROVER FREELANDER 2 LR2 2006-2014
Бренд Име:
XIANGSHANG
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Land Rover Модел:
Freelander
Објектот Дијаметар:
9cm
Објектот Тежина:
0.5kg
Wattage:
12W/PC, 24W/SET
Тип На Светилка:
Температура на бојата:
6000k-6500k
Lumens:
Светилки Тип:
4 LED Светлината со Леќа 5D

Слични производи