.

.

Нова црвена свила кошула, долг ракав лак вратоврска, елегантен свила кошула

Нова црвена свила кошула, долг ракав лак вратоврска, елегантен свила кошула

DEN 3359.52
Количината на стоката
Тековен

Затоа, свила влакна здравје функција не е било влакна не може да се спореди, алтернатива. Во исто време, има добра улога дополнение на терапијата за некои кожни болести. За перење со ладна вода или топла вода, а не долго време впива; нежно стиснете мијат, се избегне триење енергично. Тоа е човечко "втора кожа" на laudatory име. Рака мие. Купувате свила, купи е еден вид на здравјето, еден вид на удобност, квалитет. Во модерните времиња, луѓето се даде тоа "здрави влакна", "здравствена заштита влакна" laudatory име. Длабоко боја е генерално лесно да исчезнат; 2, не алкално отпорни, треба да се користат без ензим или неутрален детергент за свила; 3, не користат хлор детергент впие, на располагање кислород детергент дамки од боја; 4, со користење на истиснување за перење, да се избегне wringing, стискаш да се отстрани водата, сушени или суво бинарни суспензија за суспензија, а не на сонце, не се исуши; 5, да се користат меки агент за одржување на мека на допир и анти-статички. Во прилог, бидејќи на посебни влага апсорпција и пропустливост, и да се регулира температурата на телото, кој се регулира улогата на вода. Здраво! Метод и известување за чистење свила ткаенини : 1, широк спектар на вистински свила, препорачливо е да се провери перење пред перењето на етикети. Да се носи свила облека, не само што може да ја спречи ултравиолетово зрачење, спречување на штетен гас инвазија, отпорност на штетни бактерии, но исто така може да го зголеми површината активност на клетки на кожата, промовирање на клетки од кожата на нови supersedes стариот.

Детални карактеристики

Големина:
M, L, XL, XXL, XXXL
Пол:
Жените
Бренд Име:
Г-ѓа победи
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Шаблон Тип:
Цврста
Материјал:
Свила
Стил:
Повик
Јака:
Пак надолу Јака
Декорација:
Лак
Ткаенина Тип:
Chiffon
Број На Модел На:
1507
Облека Должина:
Редовни
Sleeve Стил:
Редовни

Слични производи