.

.

Рачен Безжичен Фреквенција детектор Тестер Контра За Автомобили auto Клуч со Далечински Управувач Тајна Поправи RF 250-450 MHZ

Рачен Безжичен Фреквенција детектор Тестер Контра За Автомобили auto Клуч со Далечински Управувач Тајна Поправи RF 250-450 MHZ

DEN 623.52
DEN 480.00
Количината на стоката
Тековен

Рачен Безжичен Далечински Управувач Детектор Бројач на Фреквенција Тестер 250-450 MHZ 2017
Карактеристики : Е далечинска контрола на фреквенција тестер, која може точно да се тестира на далечинскиот управувач за контрола на фреквенција и јасно да се покаже вашиот глас. Ова го прави лесно за вас да го наместите точната фреквенција сакате, кога ќе се confecting на далечинскиот управувач. Оперативен напон : DC 7.5-10 V Работат на струјата : 51m A Режим на струја : 40m A Тест покриеност : 250-450 MHZ Тест на далечина : 10 cm 7.5 ~ 10 V големина на : 92 * 56 * 24 (приближно) Тест Метод : Колку што ќе се пријде на далечинскиот управувач за да тестер не повеќе од 10cm, тоа може да го тестира вашиот далечински управувач точно. Апликацијата Скала : Електрични вратата контролер, авто вратата burglar аларм контролер итн. Далечински управувач, електрични заклучување, гаражни врати Далечински управувач, влез стража, и така натаму. пакет 1 x Фреквенција Контра 1 x кабелот за напојување

Детални карактеристики

Тип:
Анти-Кражба Уред Еден Начин
Далечински Управуван:
No
Тип На Додаток:
Посебни Делови На Анти-Кражба Уред
Функција:
Безбедност Сигнализација
Тип На Далечински Управувач:
Без LCD Далечинска Контрола
Оперативен Напон:
DC 7.5-10 V
Работат на струјата:
51mA
Режим На Струја:
40MA
Тест покриеност:
250-450 MHZ
Тест на далечина:
10 cm

Слични производи