.

.

DC12V 4CH 10A Безжичниот Далечински Управувач Switch 1 Приемник + 8 Предавателот Учење Код Еден Toggle Latched Прилагодени

DC12V 4CH 10A Безжичниот Далечински Управувач Switch 1 Приемник + 8 Предавателот Учење Код Еден Toggle Latched Прилагодени

DEN 1775.04
DEN 1562.00
Количината на стоката
Тековен


Џогирање, притиснете на копчето е отворена.72 мм * 52 мм надвор * 26 mm
Далечински управувач предавателот :
Спецификација на производот :
Далечински управувач растојание : 20? 200 m
Работен напон : dc 12 v
Фреквенција : 315 (260-440 MHZ, и така на повеќе од 20 видови на фреквенција опционално)
Работат на струјата : 13 mah
Шифра тип на : фиксен код/учење димензија : 58 39 mm X 14 mm X / 2.
*Можете да го вклучите/исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати. Ние треба да работиме заедно, па вие не мора да се грижи за она што е нивната фреквенција. Self-locking - JP1 и сечење од капа конекција. Светла блескави, олабавување на прсти, притиснете на далечинскиот управувач, индикатор за светло трепка 2 пати и затворете ги сите копчиња. Максимално оптоварување тековната : 10
9.
Технички податоци
1.Затоа, тоа е во состојба да ги задоволи потребите на луѓето се избере безжичен далечински управувач, бидејќи тие сакаат да работат со него. Оперативен фреквенција : 315/433 MHZ
Тука е колекција. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, тоа нема да влијаат едни на други. Примачот на осетливост : подобро од - 105 DBM
5. (треба channel switch и 2 копче на далечинскиот управувач
Ве молиме имајте предвид, тука е 4 патот 4 клучни предавател и приемник, можете да изберете само авто-заклучување или точка или авто-заклучување и џогирање.)
*Едно/повеќе предаватели може да се контролира еден/повеќе примачи истовремено. Треба канал се префрлите и на едно копче, далечински управувач
Блокирам копче е отворен, притиснете друг копчето е затворена.

Детални карактеристики

Канал:
4
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Број На Модел На:
12V-4ch
Фреквенција:
315mhz /433mhz

Слични производи