.

.

Универзална FPV HDMI да AV транзиција картичка Компатибилна За GH3 4 5D NEX О7 Камера

Универзална FPV HDMI да AV транзиција картичка Компатибилна За GH3 4 5D NEX О7 Камера

DEN 2894.40
Количината на стоката
Тековен


Универзална FPV HDMI да AV транзиција картичка Компатибилна за GH3 4 5 D NEX О7
Карактеристики :
- CNC алуминиум легура случај, со голема оклопна и анти-мешање.
- Со Мини HDMI и Micro HDMI интерфејси.
- Компатибилен со сите камера со HDMI ™ излез, како Panasonic GH серија, Canon 5 D Mark II, Sony NEX серијата, ILCE серија, BMPCC серија и Gopro камера.
спецификација :
- Тежина : 18g (вклучува кабел и случајот)
- Димензија : 45*26*8мм
- Работен напон : 5 V, бара независна напојување.
Pacakge се вклучени :
- 1* HDMI да AV конвертор
- 1* МИНИ HDMI интерфејсот
- 1* Микро HDMI интерфејсот

Детални карактеристики

Бренд Име:
FLIGHT-MODEL.COM
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
hdmi да av
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Слични производи