.

.

2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH РК LiPo батеријата 2S 7.4 V 900mAh 35C-70C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Li-ion батерија

2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH РК LiPo батеријата 2S 7.4 V 900mAh 35C-70C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Li-ion

DEN 782.40
DEN 649.00
Количината на стоката
Тековен

4 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака)
Големина на : 74*29 *17 ММ
Тежина : 73 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење. Тоа е најдобро да се избере полначот со спречување на overcharge, исто така можете да купите B6 полначот јас нашата продавница
2, Бидејќи батеријата на превозот времето е долго, понекогаш батеријата напон автоматски ќе се откажат, ќе има напон разликата помеѓу секој батеријата ќелија , ве молиме да користите B6 полначот изборот Li Po СКЛАДИРАЊЕ полнење на владата, на напонот ќе биде избалансиран
3, Батеријата е целосно наполнета повеќе од 48 часа, но без употреба, ве молиме празнење да 3.2 V
Напон На Пакет : 7. Напонот треба да се одржува помеѓу 3.2 V е задолжен целост .7 V
Максимален Напон По Келија : 4.4 V 900m Ah 35 C-70 C РК Li Po батеријата За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Далечински Управувач Li-ion батерија
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 900m AH
Континуирано Празнење Стапка : 35 C
Пукна го Оценувате : 70 C
Напон По Келија : 3.
TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH 2 S 7.2 V , најдобро е со низок напон аларм
6, ќе Има мали грешки во големина на батеријата .4 V 2 S
Максимален Напон По Пакет : 8.

Детални карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Бренд Име:
TCBWORTH
Број На Модел На:
2S 7.4 V 900mAh 35C Max 70C
Материјал:
ЛИТИУМ-ЈОНСКА
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
900mAh
Испуштање го оценувате:
35C
Макс Празнење Стапка:
70C
Напон:
2S 7.4V
користат за:
РК авион, РК автомобил, РК брод, Quadrotor
МАТЕРИЈА:
Li-Ion

Слични производи