.

.

2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH 2S 7.4 V 900mAh 40C-80C РК LiPo батеријата За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Li-ion батерија

2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH 2S 7.4 V 900mAh 40C-80C РК LiPo батеријата За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Li-ion

DEN 806.40
DEN 669.00
Количината на стоката
Тековен

2 V , најдобро е со низок напон аларм
6, ќе Има мали грешки во големина на батеријата .2 V е задолжен целост .
TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
2 ПАРЧИЊА/ПАКУВАЊЕ TCBWORTH 2 S 7.8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3. Напонот треба да се одржува помеѓу 3.4 V 900m Ah 40 C-80 C РК Li Po батеријата За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Quadrotor Далечински Управувач Li-ion батерија
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 900m AH
Континуирано Празнење Стапка : 40 C
Пукна го Оценувате : 80 C
Напон По Келија : 3.4 V 2 S
Максимален Напон По Пакет : 8. Тоа е најдобро да се избере полначот со спречување на overcharge, исто така можете да купите B6 полначот јас нашата продавница
2, Бидејќи батеријата на превозот времето е долго, понекогаш батеријата напон автоматски ќе се откажат, ќе има напон разликата помеѓу секој батеријата ќелија , ве молиме да користите B6 полначот изборот Li Po СКЛАДИРАЊЕ полнење на владата, на напонот ќе биде избалансиран
3, Батеријата е целосно наполнета повеќе од 48 часа, но без употреба, ве молиме празнење да 3.4 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака)
Големина на : 74*29 *17 ММ
Тежина : 73 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V
Напон На Пакет : 7. ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат, Батеријата големина на толеранција опсег е плус или минус 4mm
7, Ние имаме различни видови на приклучокот, а ако ви треба друг приклучок, ве молиме оставете порака во ред
8, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници прво, не отвори спорот, ние ќе се обидеме потрудиме да се обезбеди помош за вас.

Детални карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
2S 7.4 V 900mAh 40C Max 80C
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Бренд Име:
TCBWORTH
Материјал:
ЛИТИУМ-ЈОНСКА
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
900mAh
Испуштање го оценувате:
40C
Макс Празнење Стапка:
80C
Напон:
2S 7.4V
користат за:
РК авион, РК автомобил, РК брод, Quadrotor
МАТЕРИЈА:
Li-Ion

Слични производи