.

.

SUNROAD Бренд LCD Дигитален часовник Мажите Црна 3ATM Водоотпорен Спортски Часовници Мултифункционален Barometric Бенд Зглоб Часовници

SUNROAD Бренд LCD Дигитален часовник Мажите Црна 3ATM Водоотпорен Спортски Часовници Мултифункционален Barometric Бенд Зглоб

DEN 3072.00
DEN 1843.00
Количината на стоката
Тековен


Карактеристики :
Време дисплеј : час, минута, секунда, година (2000-2099), месец, ден, недела, 12Ч/24 ЧАСА
Будилник : 2 групи на алармот се потсетат; за време на аларм
Бројте тајмер : 99h 59m 59s ~0-ти
Штоперица : 0~ 99h 59m 59s (може да 11 групи на време истовремено)
Pedometer : брзина, растојание, калории, спорт време на снимањето
10 нивоа на LCD разлика прилагодување;
Компас, метар надморска височина, барометар, термометар, атмосферскиот притисок и височина варијација крива;
24 часа варијација крива на атмосферскиот притисок;
12 час на варијација крива на надморска височина и качување на брзината;
Временска прогноза;
Светот време функција (автоматски го признаваат летното сметање на времето);
Копчето се префрлите звук;
Нивото на батеријата се потсетат;
ЕЛ позадина светло;
3 БАНКОМАТ Водоотпорен;
Спецификации :
Висина опсег : -500m да 9000m (-1640ft да 32760ft) на точноста : 1m/3ft
Атмосферскиот притисок опсег : 300hpa да 1100hpa (8.6 in Hg) на точноста : 1hpa/0.
Описи :
Оваа зглоб види посебно е дизајниран за оние кои сакаат отворено маратон.03 in Hg
Температурата опсег : -20℃ до 60℃ (-4℉ да 140℉) на точноста : 1℃ / 1℉
Компас на екранот : 360° 16 насоки на точноста : 1°
Времето и датумот се прикаже : 24 ЧАСА/12 H
Светлото : ЕЛ
Водоотпорен ниво : 3 БАНКОМАТ
Додатоци : 1 X CR2032 копчето ќелија, 1 X Упатство
Нето тежина : околу 60g
Бруто тежина : околу 165g
1 X Види
1 X Гаранциона Картичка
1 X Ткаенина За Чистење
1 X Копчето Ќелија
1 X Упатство
. Тоа е еден метар надморска височина, компас, барометар, pedometer,stopwatch (стоперка) и со светот на времето и временската прогноза функции.

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Дигитални Рачни Часовници
Бендот Должина:
26cm
Број На Модел На:
електронски часовник
Dial Дијаметар:
3мм
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Дебелина:
8мм
Движење:
Дигитални
Функција:
Шок Отпорни
Бендот Материјал Тип:
Пластични
Бренд Име:
SUNROAD
Dial Прозорец Материјал Тип:
Акрилик
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Стил:
Спорт
Случај Обликот:
Неправилната Форма
Пол:
Мажи
Случај Материјал:
Пластични
Затворач Тип:
Кука Тока
Бендот Ширина:
50mm
Времето и Датумот на Екранот:
24 ЧАСА/12H
осветлување:
ЕЛ
Водоотпорен Ниво:
3 БАНКОМАТ
Додатоци:
1 X CR2032 копчето ќелија, 1 X Упатство
Нето тежина:
за 60g
Бруто тежина:
за 165g

Слични производи