.

.

15pcs AMS1117 5V Напојување на Модулот со Блок DC и Преклопни

15pcs AMS1117 5V Напојување на Модулот со Блок DC и Преклопни

DEN 479.04
Количината на стоката
Тековен


Опис :
1, on-board AMS1117-5.0 чип
2, одборот DC седиште, влезниот напон спектар : 6.5 V-12 V
3, одборот 7 * 7 авто-заклучување прекинувач, лесен за контрола на моќ и исклучување на експериментот
4, Одборот моќ индикатор за да се покаже дали на власт е вклучен или не
5,4 начин излезниот напон интерфејс, лесно да се конекција
6, одбор големина : 48.5 (mm) x12.5 (mm)

Детални карактеристики

Број На Модел На:
AMS1117

Слични производи