.

.

Пластовидно 1G SD/ТФ-Картичка штит за Arduino Отворен Код ISP TinyFAT FAT16

Пластовидно 1G SD/ТФ-Картичка штит за Arduino Отворен Код ISP TinyFAT FAT16

DEN 623.04
Количината на стоката
Тековен


ние нудиме едноставен Tiny FAT за читање и пишување SD/ТФ со Arduino, но тоа може да поддржува само FAT16 картичка не повеќе од 1 G. ако сакате да се поддржи FAT32,ве молиме изберете официјалниот документ од arduino cc
пакет :
1 x одбор

Детални карактеристики

Број На Модел На:
FAT16

Слични производи