.

.

RDLC320-НА CO2 Ласерски систем за сечење, за Ласерски машина за сечење гравирање машина

RDLC320-НА CO2 Ласерски систем за сечење, за Ласерски машина за сечење гравирање машина

DEN 15012.96
Количината на стоката
Тековен


Функцијата За Опис На Хардвер
1.Два независни канали ласерски контрола,RF Co2 laser контрола интерфејс
7. Ласерски моќ контрола во реално време, во согласност со предлогот на брзина може да се обезбеди ласерски моќ да биде добро распоредени.Време систем на одборот за ставање во промет на машина за плаќање на рати
9.Радикално да се менува на тежок работа, односно за цртање софтвер и ласерско сечење и гравирање самостоен софтвер.Опција за систем за ресетирање или не кога моќта на
15.Virtural печати softare ги има сите исти функции со Ruida самостоен сечење/гравирање софтвер
4. Со оптимизиран движење контрола алгоритам,без проблеми брзина контрола и обликот на точноста може да се постигне.Plug-in софтвер може да бидат избрани од страна на RDCAM plug-in или RDPlug софтвер
Виртуелна Драјвер За Печатач
1.Функцијата е моќен, сите поврзани со работењето со ласерско сечење и гравирање може да се врши во рамките на софтвер,нема потреба да се префрлите
Plug-In Софтвер (RDPlug)
1.DSP програма ажуриран од страна на апликативен софтвер
10.Ruida ласерско сечење и гравирање софтверска поддршка Corel Draw(Corel Draw 11 до Corel Draw X6 верзија),Auto CAD(2204-2014),Ca Dian(2010 верзија),lllustrator(CS5,CS6 верзија)
7.Најдобри USB диск компатибилност и high speed USB комуникација
4.Преку Ruida везови графика датотека moduls,ЛИНИЈА/DSB,везени итн графички формат увезени во Corel Draw,lllustrator,итн графички софтвер за обработка на
5.Еден 24 V-36 V DC напојување (36 V не е препорачливо)
3.Plug-in софтвер го има истиот fucntions со Ruida Самостоен сечење/гравирање софтвер
3.

Детални карактеристики

Бренд Име:
YunlinLi
Број На Модел На:
RDLC320-A
Формат На Датотека :
PLT, HPG, ПИ, DXF, ЛИНИЈА, SPL, КООРДИНАТОР, CNC, PLY, BMP итн
Ласерски Апликација Softwar:
Ласерски Апликација Softwar
Софтвер Средина:
Windows 2000/XP/VISTA/7/8/8.1/10 (32 и 64-bit)
моќност:
24VDC 2A

Слични производи