.

.

различни Серии 40W CO2 Laser цевка стаклена цевка ZuRong

различни Серии 40W CO2 Laser цевка стаклена цевка ZuRong

DEN 4320.00
Количината на стоката
Тековен

други компанијата CO2 laser цевка само може да надвор од нас. Мала Тежина
Да, во споредба јас zr CO2 laser цевка со истиот и други општи Co2 laser цевка, Нашето јас zr Е CO2 laser цевка тежина се полесни од другите".Значајни Сечење Брзина
Јас zr CO2 laser цевка со подрумот мембрана зрак, квалитет на дизајн, да се подобри квалитетот на производот, истата сила како во споредба со другите производи на пазарот, со SPT CO2 laser цевка
сечење брзина очигледно повисока од други CO2 laser цевка. Како што 60 W ласерски цевка е 1200mm или 1250mm, 80 W должина е обично 1600mm. На годишна продажба количество има постигнато 20000pcs на CO2 laser цевки и 2000 групи на ласерски машини сега. За било какви прашања треба преговараат, продавачот ќе го направи порака на aliexpress или да пратите порака од страна на мобилен. Ласерски цевка главниот спецификации за модели на ласерски моќ, како најважен основа. Откако стоката да пристигне дестинација, купувачот мора да одат да го исчистите обичај побрзо. Опис На Производот : 1.КУПУВАЧОТ ЛИТЕРАТУРА : 1. Единствен Облик Дизајн
Јас zr CO2 laser цевка мора Неговата уникатна структура, не само одржување на изгледот на CO2 laser цевка убавина, но, исто така, прави flexural капацитет на цевка тело варијанта множат, така што CO2 laser цевка работа стабилност во голема мера се подобри. Фабрика лоцира во ласерски индустриски парк, која била изградена од страна на нашите сопствени во Suqian градот, Jiangsu провинција, повеќе од 8000 метри квадратни.
Нашата компанија е еден од најголемите производители на мали и средни ласерски опрема, неодамна компанијата ја поседува повеќе од 15 инженери, повеќе од 50 операции. Кој е најстариот начин за продавачот и купувачот. Ако некој се скрши на патот, продавачот ќе испрати нова цевка со слободни, купувачот не треба плаќаат повеќе.

Детални карактеристики

Број На Модел На:
ZR0104
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
700MM
Дијаметар:
50mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
40-50W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање

Слични производи