.

.

фабриката за продажба ласерски обележувач 10w 20W 30W cnc yag 3d преносни мини MOPA боја влакна ласерски означување на машина за метал

фабриката за продажба ласерски обележувач 10w 20W 30W cnc yag 3d преносни мини MOPA боја влакна ласерски означување на машина

DEN 216000.00
Количината на стоката
Тековен

4 mm
Резба линија брзина
≤7000mm/s
Минимална ширина на линија
0.01 mm
Минимална карактер
0.002
Напојување
220 V/50 Hz
Потрошувачка на енергија
500 W
Оперативен систем
Win98/Win2000/Win XP
Ладење метод
Вградени воздух за ладење
Контрола интерфејс
Стандарден USB
Формат на датотека
Сите фонтови/ликови во ликовите библиотека на WINDOWS
Ласерски тип
Пулсот или континуирано
Карактеристики
1) Компактна ,корисна, одржување слободни
2) 10 W/20 W Raycus влакна ласерски/ИПГ ласерски,одлична зрак квалитет, висока стабилност
3) Германија SCANLAB технологија, висока брзина на дигитален скенер, висока прецизност
4) User-friendly интерфејс програма, мулти-функција
5) Двојно црвено покажувачот на систем за позиционирање
6) Квалификуван интегрирани единици се осигура доверливоста на целиот систем
Клиентите во нашата фабрика :
Изложба :
Пакување & Испорака
Гаранција За Квалитет & По-Продажба На Услуги :
Гаранција период на квалитетот ќе биде на 2 години, сметано од датумот на кој производ ќе пристигне на пристаништето на дестинацијата. По гаранција на квалитетот период, делови потребни за поправка или промените, доколку ги има, ќе бидат платени. контактирајте со нас whatsapp : +8618571942970 wechart : gxh15271845889 Тина
.
LX-А1 ласерски означување на машина за метал
Моќност
10 W/20 W/30w/50w/100w ласерски означување на машина за метал
Ласерска бранова должина
1060nm
Повторување на фреквенција
0-100 KHz
Светлосен зрак квалитет
Резба опсег
30мм×30мм~300мм*300мм
Резба длабочина
≤0.

Детални карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
BCX-M10
CNC или Не:
CNC

Слични производи