.

.

DC-DC автоматско укинување модул, LT8705 соларна енергија, MPPT полнење, 0.5-20A/3-75V

DC-DC автоматско укинување модул, LT8705 соларна енергија, MPPT полнење, 0.5-20A/3-75V

DEN 3119.52
Количината на стоката
Тековен

На пример, поставете ја вредноста за 20 V Дури и ако батеријата е многу ниска, влезниот напон е загарантирана 20 V Во овој момент, на излезна струја ќе се намали соодветно.2А вентилатор (плус 2 USD)
Голи одбор не гарантира, играат надвор цената на себе платени одржување, компанијата треба да соработуваат со квалитетот на други цена.
Внимание : не допре било кој уред за PCB одбор на власт до.
Не вклучува voltmeter (плус 8 јуани), ammeter (плус 6.
Модулот се препорачува користење на параметри : влезен напон на помалку од 75 V (лимит тест, текст 85 V), излезниот напон на помалку од 75 V. Зошто е препорачливо да се користи во рамките на 15 A, да се обезбеди доволно простор и добра сигурност и стабилност?.2
V
Влезен напон следење контрола
9.8
V
Текст тековната следење на вредноста
0.
Типични својства ( YF-BKT80 V15 A )
Не изолирани четири вклучете синхронизација Buck-зголемете
Широк влезниот DC10-75 V Излез DC3-75 V
Ефикасност до 97%
Прекуструјна, кратки-коло заштита, авто обнова, обратна врска заштита (влез од осигурач)
Голем дострел/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Во текот температура заштита, контрола на температурата фан
Полнење на батеријата, обратна заштита до 80 V
Влезен напон, текст струја, излезниот напон, излезна струја откривање и вредноста на функцијата (set следење на влезен напон, струја вредност)
Ниска quiescent тековната
Енергија до 500 W Погоре (влез излез) >48 V )
Брзо динамичен одговор
Хетерогена паралелна работа
Факултативна ниска EMI Шири спектар модулација режим
технички параметар Тест услови : без посебна ознака, сите тестови се во стандардна влезен напон, чиста resistive оптоварување, а 25 се Мери на собна температура, на собна температура
Текст карактеристика на Текст
Минимална мин
Типичен типична
Максимална max
Компанија
влезен напон
7
48
80
V
Текст тековната
/
15
20
А
Текст undervoltage заштита вредност (изборен)
9.

Детални карактеристики

Боја Име:
Зелена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE

Слични производи