.

.

Dc-dc издигнувајќи модул LT8490 е вистински литиум-јонска батерија MPPT полнење 10-75v 1-20a

Dc-dc издигнувајќи модул LT8490 е вистински литиум-јонска батерија MPPT полнење 10-75v 1-20a

DEN 4799.52
Количината на стоката
Тековен

И потоа се приспособат на излезниот напон potentiometer, се додека не се добие сакате да ги поставите на напон.
Прилагодливи излезниот напон од 3.
Панели параметри : стандардниот панел параметри во 16-72 - v, 20, максимална струја надвор од овој параметар не ќе биде во можност да ја гарантира maximization на MPPT. Излез е поврзан на 12 v батерии или напојување, веднаш по исклучувањето, откако беше стабилна во тоа време таму ќе биде излезен напон вредност, да обрнат внимание на вредноста е на излезната вредност е поставена во моментот.
Максимално полнење тековната прилагодување : прилагоди добра напон проследено со низок отпор оптоварување отпор или батеријата е слаба батерија, стрелките на часовникот за да се зголеми тековната излез. Вистинските параметри конфигурација треба комплекс пресметка, и опсег на напон и струја вредност да влијае врз точноста на MPPT. Како што се максимална струја 20.
) и U R остануваат исти се по промена. Постои директен товар на батеријата не треба да ја полните рокот.
2, влез и излез на осигурач за да спречите случајно обратна грешка, итн.)
2, олово-киселина за полнење на батеријата напон поставување метод, придонес за електрична енергија, на излез е 0, и индикатор светлото трепка.
Важно инструкции : (Поставки се пополнување опасно!)
Бидејќи на батеријата undervoltage заштита на функцијата, модул по текст моќ ако батеријата неуспехот, на излезната светлина ќе мислат дека во моментот нема излез напон, па како да се прилагоди на излезниот напон? Еве неколку методи за референца. А, без разлика на тоа што MPPT Поставки не се во можност да се постигне излезна моќност, исто како голема коњ автомобил.
Кога сум тестирање, вистинските Io вредност е само за 0. А, но, всушност, не користат повеќе од 10 најголемиот a, околу 10 тековната и ќе биде во можност да се подобри точноста.

Детални карактеристики

Боја Име:
Зелена
Тип На Објект:
ФМ Предаватели
Бренд Име:
MLLSE

Слични производи