.

.

KOLIVAR YELANGU Алу Легура Заеднички Имајќи Преносни Рачен и Машински Стабилизатор За Canon Nikon, Sony dslr фото Дигитален Видео Камера

KOLIVAR YELANGU Алу Легура Заеднички Имајќи Преносни Рачен и Машински Стабилизатор За Canon Nikon, Sony dslr фото Дигитален Видео

DEN 11001.60
DEN 7151.00
Количината на стоката
Тековен


Висока компатибилност за нејзината повеќе прилагодување методи, можете да ја прилагодите вашата камера од поинаков агол. Тоа може да се вклопат за различни камера форми и да се исполнат различни снимање услови Прилагодливи лост и стандардни завртки се олесни инсталацијата, се соберат, и расклопување според вашата желба Механички-управувано дизајн, близнак удобно gimbal, доволен за да се задоволат барањата на една сорта на снимањето капацитет до 13 фунти/6 килограми. Погоден за мулти-агол на снимање, вклучувајќи права линија снимање, од страна на линија на снимање, нагоре и надолу снимање и свиткување промена снимање Повеќе прилагодување методи.
Можеби Ќе Сакате
. Дизајниран за поддршка на HDSLR/mirrorless камери и мали до средни camcorders тежина до 6kg, на стабилизатор овозможува камерата оператор да се движат слободно низ предмет, снимање на целиот сцени во една земе со само една камера. Спецификација : Материјал : Алуминиум легура Производ Димензии :22. Тоа е лесно да се балансираат и да работат, не бараат дополнителни тегови, мотори, или батериите. Можете да ја прилагодите камерата за нагоре и надолу, од страна на страна, напред назад, дури и ја прилагодите камерата според гравитацијата.
Прилагодливи лост и стандардни завртки се погодни се соберат и расклопување, може да се земе по должината на патувањето. Тилт Контрола за Разлика од другите стабилизатори кои ги камера ниво на сите времиња, стабилизатор ви овозможува да се прилагоди на навалување на камера користење на палците.

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
KOLIVAR
Број На Модел На:
Механички Рачен Стабилизатор

Слични производи