.

.

CN-160CA LED Камера за видео камера Фото Светло во Видео RA95 Bi-боја Професионални Dimmable Фотографија Светлина За Дигитални SLR фото Апарати

CN-160CA LED Камера за видео камера Фото Светло во Видео RA95 Bi-боја Професионални Dimmable Фотографија Светлина За Дигитални

DEN 2946.24
DEN 1915.00
Количината на стоката
Тековен

Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/Web Money. Ние брод на Alixpress адреса на само.000 часа извор на Енергија : За Sony NP-F NP-FM NP-FH серија батеријата или За Panasonic CGR-D серија на батеријата( ве Молиме забелешка : батеријата не е вклучен) Осветлување : 1070 LM Содржина : 1*ДОН-160 CA LED светло 1*Батеријата адаптер за Panasonic CGR-D серија 1*Топла чевли адаптер 3*Боја филтри
Ако не ви се допаѓа ова,повеќе објектот, ве молиме кликнете тука : http : //www. Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5. Ние не гарантира испорака време на сите intermational пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашите производи е прегледан. Со филтри, на температура на бојата може да се прошири од 2500 K-7500 K.com/store/1854078 Плаќање : 1. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.Ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро. Враќање : 1.Ви благодариме многу за вашиот одлична разбирање.Откако ќе го поставите цел,тоа значи дека ќе се прифати оваа одредба. Температура на бојата : 3200 K/5600 K животниот век : до 50. Со различна боја филтер, со широк побарувачката за различни прилика, со дифузор , портокал филтер и сина филтер , без diffuser и филтер, светлина е на вниманието сила и погоден за снимање на релативно долги, со diffuser, светлина е од мека ефект.

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
CR CUREFOTO
Температура На Боја:
Bi-боја 3200K-5600K
Модел:
CN-160CA
моќност:
9.6 W
снабдување со енергија:
DC 7.2 V - 12V
Температура На Боја:
3200K-7500K(со филтер)
Снабдување Батерија тип:
за sony NP-F/FM серија на батеријата(Батерија, не се Вклучени)
CRI:
95
Тип:
led фотографија светлина
led монистра:
160 Парчиња

Слични производи