.

.

STOTON висока здобијат со SMA конектор 28dB BEI DOU GPS Антената Керамички Печ Built - in GPS Активна Антена 1575.42 MHZ 28 * 28 * 8.9 мм

STOTON висока здобијат со SMA конектор 28dB BEI DOU GPS Антената Керамички Печ Built - in GPS Активна Антена 1575.42 MHZ 28 *

DEN 168.00
Количината на стоката
Тековен

Засилување стекнат : 28db Кабел : RG174 Кабел должина : 10 CM Конектор форма; SMA Антенски големина на : 28*28*8.9 мм Оперативни фреквенција : GPS 1575.42 MHZ Карактеристика: Изграден во две фаза ниско ниво на бучава засилувач и филтер дизајн GPS, ГЛОНАСС, BEI DOU сателитски сигнали за да може да се примени. Спецификации: GPS активни SMA антенски приклучок Должина : 10cm Централна фреквенција : 1575.42 mhz-3mhz / 1575.42 MHz + 3 MHz 1595 MHZ Ниско ниво на бучава се добие засилувач (без кабел) : 28d B Бучава фактор : V. S. W. Р : DC струја : 10m A максимум Оперативни температура : -40 степени C ~ +85 Напон : 3 ~ 5 V Големина на : 28 * 28 * 8.9 мм имаме професионална техничари и опрема, може да ви обезбеди со професионална ОЕМ и ODM услуги, ако ви треба за да купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас! Ние ќе ви обезбедиме со задоволителна услуга!
GPS+BEI DOU
GPS+ГЛОНАСС
Имаме професионални техничари и опрема, може да ви обезбеди со професионална ОЕМ и ODM услуги, ако ви треба за да купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас! Ние ќе ви обезбедиме со задоволителна услуга!

Детални карактеристики

GPS тип:
Примачот & Антена
Име На Модел:
GN-2804-SMAB
Бренд Име:
TOPGNSS
Оперативен Фреквенција:
Засилување добивка:
кабел:
Кабел должина:
10cm
Антена големина на:
28*28*8.9 мм

Слични производи