.

.

7 инчен Индустриски Екран на Допир за Сите во Еден КОМПЈУТЕР со LCD екран осетлив на допир Следење

7 инчен Индустриски Екран на Допир за Сите во Еден КОМПЈУТЕР со LCD екран осетлив на допир Следење

DEN 18240.00
Количината на стоката
Тековен

-Опис На Производот-
7" 400 cd/m2 1024x600 HD fanless панел КОМПЈУТЕР со Intel j1900 /J1800 CPU процесор
Resistive touch screen, on-board 2 GB DDR3 L RAM меморија Advanrage :
1. Fanless систем за ладење.
2. Quad-core Intel j1900 /J1800 CPU процесор
3. Вграден-во 802.11 a/b/g/n/ac Безжична LAN+ Сини Заб
4. 9 V~30 V широк спектар на DC моќност
5.2 GB DDR3 L Одборот RAM меморија
6.Resistive Touch Поддржува Допир Функција Спецификации Модел TPC-070 LED големина AUO 7 инчен Дисплеј област НЕ Густина Промени 1024x600 разлика од 400 : 1 Typ Scrscreen 262 K бои/16.2 М 6-bit / 6-бит + FRC осветленост на Дисплејот 400cd/м2 екран на Допир панел на Допир панел на отпор CPU Intel j1900 /J1800 CPU 2 GB RAM меморија DDR3 L Одборот RAM меморија (4 Gb Max) HDD SSD32 Gb Аудио 1 x AMP 2 W (внатрешен звучник) Изборен Sys Windows 7 (Пре-инсталирате) Windows XP/ win7 LAN 1 x RJ45 Intel RTL8111 E 1000 Mbps Безжична (Изборен) IEEE 802.11 a/b/g/n/ac IO
2 x RS-232 COM порта
4 x USB 2.0
1x Gigabit Ethernet порти (RJ-45)
1 x прекинувач
1 x 9 V-30 V lockable DC џек Микрофон Влез/излез 1 (изборен) IP Ниво(front panel) IP 65 пред Монтирање на Ѕид, Панел, Стојат, Рек Монтажа (VESA 75 mm x 75 mm) Оперативни Влажност 5 ~ 90% (не-Кондензирање) Оперативни Temp -40 ~ 80 целзиусови степени степен Складирање Temp -40 ~80 целзиусови степени степен Боја Сребрена Напојување 110 V-240 V AC 12 V/5 A DC Тежина 3.95 KG/set -Фотографии-
-Пакет List-
TPC-070 Сите Во Еден Индустриски КОМПЈУТЕР x1
60 W Адаптер x1
Монтирање на Комплет x1
ЦД Возачот x1
Персоналните инсталирате
VESA Планината : 100mmx100mm или 75mmx75mm Поддршка за персоналните инсталација
Тест&производство :
Апликации

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ZUCZUG
Број На Модел На:
TPC-070
Тип:
Вградливи
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel J1800 ПРОЦЕСОРОТ/J1900CPU
Екран на допир панел:
Екран на допир панел на отпор
Резолуција:
1024x600
оперативен систем:
windows xp / windows 7/8/linux
LAN:
1*RJ45 Intel RTL8111C 1000Mbps
RAM меморија:
DDRIII 2Gb max8G
I/O:
2xCOM,4xUSB,1xLAN,1xVGA,1xHDMI
Работна температура:
-40--80 C
За сертификација на:
CE,FCC,RoHS
C:
Црна

Слични производи