.

.

Индустриски капацитивни LCD панел 15 инчен компјутер сите во еден компјутер допир

Индустриски капацитивни LCD панел 15 инчен компјутер сите во еден компјутер допир

DEN 24480.00
Количината на стоката
Тековен

-Опис На Производот-
15" 400 cd/m2 1024*768 HD fanless панел КОМПЈУТЕР со Intel Atom D2550 dual-core 1.86 GHz, Resistive touch screen, on-board 2 GB DDR3 L RAM меморија Advanrage :
1. Fanless систем за ладење.
2. dual-core Intel D2500 процесор 1.86 GHz .
3. Вграден-во 802.11 a/b/g/n/ac Безжична LAN+ Сини Заб
4. 9 V~30 V широк спектар на DC моќност
5.2 GB DDR3 L Одборот RAM меморија
6.Resistive Touch Поддржува Допир Функција Спецификации Модел TPC-150 D 376.5x303.5x53.0mm LED големина AUO 15inch Екранот област 340.1 x 231.3 mm Густина Промени 1024*768 разлика од 700 : 1 Typ Scrscreen 262 K бои/16.2 М 6-bit / 6-бит + FRC осветленост на Дисплејот 400cd/м2 екран на Допир панел на Допир панел на отпор ПРОЦЕСОРОТ Intel ATOM D2550 1.86 Ghz, 2 GB RAM меморија DDR3 L Одборот RAM меморија (4 Gb Max) HDD SSD32 Gb Аудио 1 x AMP 2 W (внатрешен звучник) Изборен Sys Windows 7 (Пре-инсталирате) Windows XP/ win7 LAN 2 x RJ45 Intel RTL8111 E 1000 Mbps Безжична (Изборен) IEEE 802.11 a/b/g/n/ac IO 1 x RS-485 COM Порта
3 x RS-232 COM порта
4 x USB 2.0
2 x Gigabit Ethernet порти (RJ-45)
1 x прекинувач
1 x 9 V-30 V lockable DC џек Микрофон Влез/излез 1 (изборен) IP Ниво(front panel) IP 65 пред Монтирање на Ѕид, Панел, Стојат, Рек Монтажа (VESA 75 mm x 75 mm) Оперативни Влажност 5 ~ 90% (не-Кондензирање) Оперативни Temp -40 ~ 80 целзиусови степени степен Складирање Temp -40 ~80 целзиусови степени степен Боја Сребрена Напојување 110 V-240 V AC 12 V/5 A DC Тежина 3.95 KG/set -Фотографии-
-Пакет List-
TPC-150 D Сите Во Еден Индустриски КОМПЈУТЕР x1
60 W Адаптер x1
Монтирање на Комплет x1
ЦД Возачот x1
Персоналните инсталирате
VESA Планината : 100mmx100mm или 75mmx75mm Поддршка за персоналните инсталација
Тест&производство :
Апликации

Детални карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ZUCZUG
Број На Модел На:
TPC-150D
Тип:
Вградливи
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel Atom D2500 1.86 Ghz
Екран на допир панел:
Екран на допир панел на отпор
Резолуција:
1024*768
оперативен систем:
windows xp / windows 7/8/linux
LAN:
2*RJ45 Intel RTL8111C 1000Mbps
LED димензии:
AUO 15 инчен
RAM меморија:
DDRIII 2Gb max8G
Безжичен (Опционално):
IEEE 802.11 a/b/g/n/ac
Работна температура:
-40--80 C
За сертификација на:
CE,FCC,RoHS

Слични производи