.

.

1pcs CJMCU-612 Висока Дефиниција Стерео приклучок за Слушалки Засилувач Ниска Моќност Аудио Засилувач TPA6120

1pcs CJMCU-612 Висока Дефиниција Стерео приклучок за Слушалки Засилувач Ниска Моќност Аудио Засилувач TPA6120

DEN 204.00
DEN 192.00
Количината на стоката
Тековен

Првата функција е висока
уби го оценувате што го спречува чудни цел нарушување
аномалии.
THD на 112. Третата карактеристика е стекнат-самостојна
зачестеност одговор кој овозможува целосен опсег на
исправноста да се користи во текот на еден широк спектар на добивка
прилагодувања. Кога големи количини на излез
силата се одеднаш е потребно, може да засилувач
одговори исклучително брзо, без подигање на бучава
кат на системот и понижувачко сигналот-на-шум
сооднос. Втората карактеристика е тековната-on-demand
на излез кој им овозможува на засилувач за да одговори
брзо и линеарно кога е потребно, без ризик од
излез нарушување.
1 Карактеристики
1 SNR на 128d B На Пондерираните.5 d B
Тековната-Повратни Информации Архитектура
Излезен Напон Бучава од 0,9 µV на rms
Добивка = 1 V/V (16 Оптоварување)
Напојување Опсег : ±5 V да ±15 V
1300 V/µs Уби го Оценувате
Може да се конфигурира за Една Заврши или Диференцијал
Влезови
Независна Напојување за Ниска Crosstalk
2 Апликации
Professional Audio Опрема
Hi Fi Паметен Телефон
Потрошувачите Дома Аудио Опрема
Headphone Возачи
3 Опис
Во апликации кои бараат висока излезна моќност, многу
висока верност слушалки засилувач,на TPA6120 A2
го заменува еден costlydiscrete дизајн и им овозможува на музика,
не на исправноста, да бидат слушнати.
Три клучни карактеристики го прават тековната-повратни информации засилувачи
во текот на периодот за аудио. На TPA6120 A2 е
тековната-повратни информации AB засилувач архитектура испорачува
висок пропусен опсег, исклучително ниско ниво на бучава, и до
128d B на динамички опсег.

Детални карактеристики

Бренд Име:
SZFYDOSH
Состојба:
Нови
Тип:
Отворен код хардвер
Примена:
засилувач одбор

Слични производи