.

.

Од 0 до 36V 3А DC-DC Дигитална Контрола Чекор надолу Модул Конвертор со Дигитален Дисплеј/ Напон-Стабилизиран Извор/Buck Конвертор

Од 0 до 36V 3А DC-DC Дигитална Контрола Чекор надолу Модул Конвертор со Дигитален Дисплеј/ Напон-Стабилизиран Извор/Buck Конвертор

DEN 625.44
DEN 500.00
Количината на стоката
Тековен


Од 0 до 36 V 3А DC-DC Дигитална Контрола Чекор надолу Модул Конвертор со Дигитален Дисплеј/ Напон-Стабилизиран Извор/Buck Конвертор
ЛЛ-BUCK3603 DC-DC Дигитална Контрола Чекор надолу Модул е дигитална контрола и дигитален дисплеј чекор надолу модул.Тоа се 10 групи на локација за складирање,може да се сместат и да се донесе до параметри во секое време. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.Еден копчето за да се спаси напон и струја вредност Бр.Тоа може да се постави без разлика дали се врти за да се прикаже напон, струја, моќност и капацитет или не по излез. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.Тоа може да биде одберете дали автоматски излез или не по electrify 7. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.Мал волумен, Висока моќност, Висока ефикасност, Работна стабилност 2.Константен напон и постојан струја држава 3. Купи со доверба! Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад.
Други Политики : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ако имате било каков проблем во врска со плаќањето, ве молиме контактирајте ме веднаш Гаранција и Гаранција : Ние високо го вреднуваат долгорочни деловни односи. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас.

Детални карактеристики

Број На Модел На:
ЛЛ-BUCK3603
Тежина:
42g
Фрекфенција:
150KHz
is_customized:
Yes
Големина:
66mm*50mm*22mm
Тип:
DC/DC Конвертори
Излезна Моќност:
101 - 200W
Излезна Струја:
0-3А
Напонот пропис/резолуција на екранот:
0.01 V
Тековната регулатива/резолуција на екранот:
0.001 На
Минимална резолуција на екранот на моќ:
0.001 W
Минимална резолуција на екранот на capaci:
0.001 АХ
конверзија ефикасност:
до 92%
Излез бран :
Помалку од 50 mV
Краток Спој Заштита:
Постојан Струја
Режим На Конекција:
Терминали
Влезен Напон:
6-40V
Излезниот Напон:
0-36V

Слични производи