.

.

СТП'Aimetis 3MP 1920*1080PHD 30fps USB модулот на камерата снимање широк динамички лице за препознавање на видео надзор Камера H264 Поддршка двојно аудио

СТП'Aimetis 3MP 1920*1080PHD 30fps USB модулот на камерата снимање широк динамички лице за препознавање на видео надзор Камера

DEN 4082.88
DEN 3307.00
Количината на стоката
Тековен

2 метри Поддржани системи : Win7 Win8 W i n 10 (обезбедување H264 видео софтвер), Linux 2. 05lux Shutter тип : Електронски возен shutter / Рамка изложеност Интерфејс тип : USB2.0 Aptina AR0331 Боја CMOS Сензор USB Camera H264 1080 P WDR Сензор : AR0331 1/3 " Пиксели, големина : 2.17
wy-приклучок-крај 3 MP 1920*1080 P HD 30fps USB модулот на камерата снимање широк динамички лице за препознавање на видео надзор Камера H264 Поддршка двојно аудио Нашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари! Функција : HD 1080 P USB модулот на камерата Синхронизација технологија High speed USB 2.
wy-приклучок-start
Жешка Стока
$44.0 V/[email protected] Минимална illuminance : 0.0 Висока Брзина Поддршка бесплатно возење протокол поддршка : USB Видео Класа (UVC) OTG протокол авто аерација : USB2.8 mm Хоризонтална агол : 160 степен на Дигитални аудио : висок квалитет двојна дигитални МИКРОФОН Напојување на владата : USB АВТОБУС МОЌ Работен напон : DC5 V Работат на струјата : 140m A~200m A Работна температура : -20 ~ 70 C температура на Чување : -20 ~ 85 C Големина : 32 X32mm Линија должина : Марк 1.6 или погоре, Андроид 4 или над
.2 um највисок ефективни пиксели : 1920 година (H) X1080 (V) Излез image format : H264 /MJPEG / YUY2 (YUV) го Поддржа резолуцијата и рамка го оценувате : H264 : 1920*[email protected] 30fps /1280 [email protected] 30fps /640*[email protected] 30fps /640*[email protected] FPS /320*[email protected] FPS MJPEG : 1920*[email protected] 30fps /1280*[email protected] 30fps /640*[email protected] 30fps/640*[email protected] 30fps/320*[email protected] 30fps YUV : 640 [email protected] 30fps /1920*[email protected] 5fps /1280 [email protected] 5fps/640*[email protected] 30fps/640*[email protected] /320*[email protected] Сигнал на бучава сооднос : 39d B Динамички опсег : До 100 d B Чувствителност : 2.

Детални карактеристики

IR Растојание(м):
5M
Агол На Гледање (Степен):
160°
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Видео Формат На Компресија:
MPEG4,MJPEG
Минимална Осветлување(Лукс):
150
Сензор:
CMOS
Складирање:
Никој
Број На Модел На:
PUAN-201701
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Ѕидот Заградата:
страна
is_customized:
Yes
боја:
Црна
Конективност:
USB
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Потрошувачка На Енергија(W):
80mA
Димензии (L x W x D)(mm):
32*32-милиметри
Напојување:
Нормално
Стил:
Мини Камера
Мрежен Интерфејс:
Никој
Инсталација:
Вградени
Сензор Бренд:
SONY
Бренд Име:
СТП'Aimetis
Напојување(V):
5V
Леќа (mm):
1.8 mm
Аудио Излез:
USB
Тип:
usb модулот на камерата
Технологија:
usb модулот на камерата
Специјални Функции:
usb модулот на камерата
категорија:
usb камера
Сензор пиксели:
300W
Рамка го оценувате:
30fps
Формат на компресија:
MJPEG YUY2
производ прилагодување:
ОЕМ

Слични производи