.

.

Rocketek микро usb 2.0 Меморија otg Читач на картички за Мобилен Телефон, Таблет КОМПЈУТЕР Мини High Speed USB 2.0 Micro SD/T-Flash/ТФ

Rocketek микро usb 2.0 Меморија otg Читач на картички за Мобилен Телефон, Таблет КОМПЈУТЕР Мини High Speed USB 2.0 Micro SD/T-Flash/ТФ

DEN 239.04
DEN 191.00
Количината на стоката
Тековен

Отворени опции за Програмери 2, Отворете USB debugging 3, Mtp е USB режим на конекција 4, Масти формат за Мемориски Картички
.
Rocketek цел да се молам на нашите секој клиент и ќе се потрудиме да ги реши сите прашања.0/над ажурирање.9 или понова верзија
Достапните USB порт или преку микро-USB порт
Answer : ___________________________ NOTE :
- Не користете ги двете конекции истовремено!
- Не се компатибилни со i Phone протокол бр, и не може да го полните вашиот уред!
- Ако веќе коренот на вашиот Андроид smartphone, ве молиме бидете сигурни дека вашиот Андроид системот за поддршка OTG funtion!
По продажба на Услуги :
Ако имате било какви прашања откако ќе зедов предмети, ве молиме да бидат слободни да контакт нашата По продажба на Услуги Тим. OTG користите метод
1.x и Андроид 4.1/10(32/64-bit), Mac OS X 10. Не За Nexus 7 2013 издание!*
Услови :
Windows XP/Vista//7/8/8. OTG со Мозок - Поврзете се на било кој мобилен уред што го поддржуваат USB On-The-Go (USB OTG), поправи Микро USB приклучок во штекер да го штити уредот од оштетувања.0 приклучок (тип А) и микро USB приклучок (тип Б) комбинација, компатибилен со сите КОМПЈУТЕР и Андроид smartphones/таблети кои OTG поддршка функција.0 OTG - Поддршка SD , SDHC , SDXC , MMC / Micro SD(HC/XC) , T-Flash до 256 GB
2.0, може да поврзете тастатура, глувче, користете повеќе погодно.
- Компатибилен со Micro USB andriod мобилни decives со USB On-The-Go (USB OTG)
- На driverless plug & play решение го прави за лесен за инсталација и без возач CD-то е потребно.0 конектори, SD, SDHC , SDXC , MMC / Micro SD(HC/XC) , T-Flash [Црна], 1x SD/MMC слот, 1x Micro SD/ТФ слот.1/10
Mac OS X v10.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
SD Картичка,Микро SD
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
OTG02
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
is_customized:
yes
Describle:
USB 2.0 sd картичката преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
маска:
со капак
Преносни:
Лесно да се носат
Describle1:
OTG телефон читач на картички
Без разлика дали или не оригиналниот:
оригиналниот
може да се чита:
sd/micro sd

Слични производи