.

.

Rocketek USB 2.0 висок квалитет, Smart Card Reader одделот за одбрана Воена USB Card Читачи/ЦАЦ Заеднички Пристап/sim картичка адаптер/ID/Банкарска картичка

Rocketek USB 2.0 висок квалитет, Smart Card Reader одделот за одбрана Воена USB Card Читачи/ЦАЦ Заеднички Пристап/sim картичка

DEN 663.36
DEN 431.00
Количината на стоката
Тековен

8 V) Паметни Картички
5.
Спецификација :
- Картичка видови : 5 V, 3 V и 1.
1, не може да прочитате лична карта,
Причина : ROCKETEK читач на картички возачот се инсталирани, но не лична карта возачот или уредување на софтвер, така што тоа не може да се прочита. SIM Картичка може да биде компатибилен со Windows Само.
2, не може да прочитате на банкарска картичка.
- Може да се користи за ЦАЦ (Заеднички Пристап Картичка), Владата ID, Национално ID
- За сите контакт smart картичка операции како и на интернет-банкарството или дигитален потпис апликации : Activ Client, АКО, OWA, DKO, JKO, NKO, BOL, GKO, Marinenet, БОЛЕСТ Порталот, Чиста Работ на Слики, Approve It, DCO, DTS, LPS, Disa Претпријатие е-пошта итн.
Причина : ROCKETEK читач на картички возачот се инсталирани, но не се банковна картичка, возачот или уредување на софтвер, така што тоа не може да се чита премногу.Оперативен Систем : Windows 10, 8, 7 (32/64 bit), Windows XP, Vista (32/64 bit), Windows Server 2003/2008 (32/64-битна)
Answer : ___________________________ Note :
Нашите читач на картички само служи како мост.Типот на картичката : ISO7816 Класа A, B и C (5 V/3 V/1. ДОД и USG корисници имајте на ум ќе ви треба трети лица ЦАЦ Двигател програма.Smart Картичка детекција : Движење откривање со авто моќ-исклучување Автоматско Откривање на smart картичката тип Краток спој и топлинска заштита
3.
- Компатибилен со широк спектар на smart картичката операции за дигитални проверка на автентичност и безбедност, Мрежата АТМ трансфер, плаќање, рамнотежа прашања, Даночни, вода, електрична енергија плаќање, Кредитни картички сметка за плаќање, пари картичка за плаќање.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Еден
Тип:
SIM картичка
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
RT-SCR1
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
Инсталација:
Внатрешна
is_customized:
yes
Describle:
smart картичка usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
USB:
usb стик
smart картичка:
smart card reader
smart card reader:
цац дод
SIM картичка:
Sim Картичка Читач

Слични производи