.

.

Rocketek USB 3.0 да Меморија Тип-C Читач на картички адаптер и тип C OTG телефон 2 Слотови Истовремено за SD/micro SD/ТФ

Rocketek USB 3.0 да Меморија Тип-C Читач на картички адаптер и тип C OTG телефон 2 Слотови Истовремено за SD/micro SD/ТФ

DEN 239.52
Количината на стоката
Тековен

0 и наназад компатибилен со 2.
Ве молиме ИМАЈТЕ во предвид :
1, ве Молиме бидете сигурни дека вашиот паметен телефон или таблет поддршка на OTG funtion. Ако не работи, ве молиме промет другата страна. Поддршка SDXC до 2 TB, SDHC, SD, MMC, RS-MMC, Микро SDXC, Micro SD, Micro SDHC Картичка, и UHS-I Картички. Отворени опции за Програмери 2, Отворете USB debugging 3, Mtp е USB режим на конекција 4, Масти формат за Мемориски Картички
.x базирани дистрибуции со USB Mass storage поддршка
*Android компатибилност варира во зависност од уредот и е ограничена на уреди работи 4.
ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА MIRCO SD КАРТИЧКА : Тоа ви овозможи чување на mirco картичка во слотот, и не треба да се грижите за губење на картички.0, а подоцна и уреди со поддршка за USB Mass Storage. OTG користите метод
1.
Опис на производот Боја : OTGC39 ROCKETEK - Лесно Вашиот Живот Без Одложување
Rocketek RT-OTGC39 11 во 1 Super Speed USB 3. 2 МЕДИУМИТЕ СЛОТОВИ : SD/MMC + Micro SD. Картичка Компатибилност
-SD слот : SDXC/UHS-I SD/SDHC/SD/Екстремни SD/Екстремни III SD/Ultra II SD/MMC(мини SD/мини SDHC/RS-MMC/ХС РС MMC можеби ќе треба адаптер)
-Micro SD(ТФ) слот : Микро SDXC/Микро SDHC/Micro SD Системски побарувања
*Windows 8, 7, Vista, XP
*Mac OS 9 и над
*Linux : Модерна кернелот 2.0)
Answer : ___________________________ Note :
Тип -c читач на картички само една страна може да се користи.0 интерфејс за PC, и Тип-c USB порта за паметен телефон. -Да се изгради во Mirco SD картичка -може да се прочита две картички во исто време. (Тип-c USB порт само USB 2.0 Читач на картички со OTG funtion база на Лесно преносливост дизајн, со изгради-во mirco SD-картичка Тип-c USB Машки Конектор за паметни телефони/Таблети со OTG Функција Карактеристики
-2 слотови : SD/MMC + Micro SD/T-flash
-USB 3.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
Micro SD,SD Картичка
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
OTGC39
Интерфејс:
Тип-В
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
is_customized:
yes
Describle:
Тип-c USB 3.0 sd картичката преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
маска:
со капак
Преносни:
Лесно да се носат
USB:
usb стик
Висока Брзина:
До 5Gbps
Describle1:
Тип c OTG телефон читач на картички

Слични производи