.

.

Rocketek Алуминиум легура USB 3.0 мини Меморија CardReader Адаптер 5 Gbps Супер Брзина Алуминиум легура Читач на картички за micro SD

Rocketek Алуминиум легура USB 3.0 мини Меморија CardReader Адаптер 5 Gbps Супер Брзина Алуминиум легура Читач на картички за

DEN 239.04
Количината на стоката
Тековен


1, Мали & преносни - ви Овозможи однесе далеку со паричник
•2, Plug and play (репродуцирај); Топло замена; USB напојување (без надворешна сила или на батеријата); Вечера speed USB 3.0 и наназад компатибилен со 2.0/1.1.
•3, Лесно трансфери содржини за/од вашиот USB уреди со микро SD картичка
•4, Компатибилност : Windows 7/8/8.1/10+, IOS, Mac OS итн.
•5, Пакет содржина : Rocketek USB3.0 ТФ/Micro SD Читач на картички, кавга-бесплатно 24 месеци гаранција.
Кога меморијата прашања, идеален избор е Rocketek.
- Rocketek® USB 3.0 Micro SD Читач на картички база на Лесно преносливост дизајн, тоа ви овозможи однесе далеку со паричникот.
- Тоа ви овозможува лесно да додадете USB 3.0 мулти-слот за картичка читач/писател на вашиот USB 3.0 от систем.
- Ние сме посветени на перформанси, сигурност, и експертска поддршка, па така, кога станува збор за чување на сеќавањата таа работа, доверба Rocketek.
Карактеристики
-Специјален дизајн за Микро SD Картички
-Најмалите и пренослив дизајн
-Направени од издржлив, модерен алуминиум материјал и премиум чипови.
Системски Побарувања
Windows 7/8/10+, MAC OS X и др.

Детални карактеристики

боја:
Црна, Сребрена, Розева
Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
Micro SD
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
cr14
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
Материјал:
Алуминиум
Describle:
USB 3.0 micro SD картичката преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
маска:
со капак
Преносни:
Лесно да се носат
USB:
usb стик
Висока Брзина:
До 5Gbps
Describle1:
читач на картички

Слични производи