.

.

Rocketek SD Читач на картички USB 3.0 Супер Брзина за Micro SD/ТФ/SD Читач за Мемориска Картичка Max Поддршка 2048GB за Компјутер

Rocketek SD Читач на картички USB 3.0 Супер Брзина за Micro SD/ТФ/SD Читач за Мемориска Картичка Max Поддршка 2048GB за Компјутер

DEN 239.04
DEN 191.00
Количината на стоката
Тековен

0, а подоцна и уреди со поддршка за USB Mass Storage.0 мулти-слот за картичка читач/писател на вашиот USB 3.0, UHS-I стандардот, најновите Микро S DXC и MMC 4.
Тоа ви овозможува лесно да додадете USB 3.Plug and play (репродуцирај); Топло замена; USB напојување (без надворешна сила или на батеријата); Вечера speed USB 3.
Опис на производот Боја : Црна ROCKETEK® - Лесно Вашиот Живот Без Одложување
Rocketek® RT-CR3 A 11 во 1 Super Speed USB 3.0 SD / Micro SD Читач на картички е одлична опција за секој во потрага по лесен начин за додавање на поддршка за најчестите складирање медиуми видови кои се користат во заеднички дигитални камери, MP3 плеери, мобилни телефони,итн. Поддршка SDXC до 2 TB, SDHC, SD, MMC, RS-MMC, Микро SDXC, Micro SD, Micro SDHC Картичка, и UHS-I Картички.
Карактеристики
-2 слотови : SD/MMC + Micro SD/T-flash
-LED индикатор за работниот статус
-Да се изгради во Картичката Маска
Картичка Компатибилност
-SD слот : SDXC/UHS-I SD/SDHC/SD/Екстремни SD/Екстремни III SD/Ultra II SD/MMC(мини SD/мини SDHC/RS-MMC/ХС РС MMC можеби ќе треба адаптер)
-Micro SD(ТФ) слот : Микро SDXC/Микро SDHC/Micro SD
Системски Побарувања
*Windows 8, 7, Vista, XP
*Mac OS 9 и над
*Linux : Модерна кернелот 2.0 и наназад компатибилен со 2.0 от систем.0 Читач на картички база на Лесно преносливост дизајн, со изгради-во Картичката Капак, тоа е можност да се складира картички внатре во читач за мемориска картичка, и не треба да се грижите за губење на картички.LED статус индикатор задржи за кога е поврзан, трепка при пренос на податоци.
На Rocketek USB 3.Автоматско откривање на мемориската картичка; Поддршка на SDXC до 2 TB, SD V3.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
Micro SD,SD Картичка,MMC Картичка
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
RT-CR3
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
Инсталација:
Внатрешна
is_customized:
yes
Describle:
sd-картичка преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
маска:
со капак
Преносни:
Лесно да се носат
USB:
usb стик
Висока Брзина:
До 5Gbps

Слични производи