.

.

Rocketek USB 3.0 Читач за Мемориска Картичка и android mobil телефон otg адаптерот висок квалитет 2 Слотови за SD/ТФ/micro SD/SDXC/SDHC

Rocketek USB 3.0 Читач за Мемориска Картичка и android mobil телефон otg адаптерот висок квалитет 2 Слотови за SD/ТФ/micro SD/SDXC/SDHC

DEN 239.04
DEN 191.00
Количината на стоката
Тековен


ROCKETEK - Лесно Вашиот Живот Без Одложување
Карактеристики
-2 слотови : SD/MMC + Micro SD/T-flash
-USB 3.0 интерфејс за PC, и Mirco USB порта за паметен телефон.
-LED индикатор за работниот статус
-Да се изгради во Mirco SD картичка
Картичка Компатибилност
-SD слот : SDXC/UHS-I SD/SDHC/SD/Екстремни SD/Екстремни III SD/Ultra II SD/MMC(мини SD/мини SDHC/RS-MMC/ХС РС MMC можеби ќе треба адаптер)
-Micro SD(ТФ) слот : Микро SDXC/Микро SDHC/Micro SD Системски побарувања
*Windows 10, 8, 7, Vista, XP
*Mac OS 9 и над
*Linux : Модерна кернелот 2.x & 3.x базирани дистрибуции со USB Mass storage поддршка ве Молиме ИМАЈТЕ во предвид :
1, Кога ќе го користите USB интерфејс ве молиме да се стави на Mirco USB приклучокот целосно во внатрешноста на USB порт.
2 МЕДИУМИТЕ СЛОТОВИ : SD/MMC + Micro SD. Поддршка SDXC до 2 TB, SDHC, SD, MMC, RS-MMC, Микро SDXC, Micro SD, Micro SDHC Картичка, и UHS-I Картички.
ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА MIRCO SD КАРТИЧКА : Тоа ви овозможи чување на mirco картичка во слотот, и не треба да се грижите за губење на картички.
PLUG AND PLAY : Топло замена; USB напојување (без надворешна сила или на батеријата); Вечера speed USB 3.0 и наназад компатибилен со 2.0/1.1. (Mirco USB порт само USB 2.0) OTG користите метод
1. Отворени опции за Програмери 2, Отворете USB debugging 3, Mtp е USB режим на конекција 4, Масти формат за Мемориски Картички

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
SD Картичка,MMC Картичка,Микро SD
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
CR11
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Име:
Rocketek
is_customized:
yes
Describle:
USB 3.0 sd картичката преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
маска:
со капак
Преносни:
Лесно да се носат
USB:
usb стик
Висока Брзина:
До 5Gbps
Describle1:
читач на картички

Слични производи