.

.

Rocketek Сите во 1 memory stick pro duo-Картичка Читателот USB 3.0 7 Слотови прочитате 5 картички Истовремено за сп/xd/sd/sdhc/sdxc/micro sd

Rocketek Сите во 1 memory stick pro duo-Картичка Читателот USB 3.0 7 Слотови прочитате 5 картички Истовремено за сп/xd/sd/sdhc/sdxc/micro

DEN 737.28
DEN 479.00
Количината на стоката
Тековен

0 SD / Micro SD / СП Читач на картички е одлична опција за секој во потрага по лесен начин за додавање на поддршка за најчестите складирање медиуми видови кои се користат во заеднички дигитални камери, MP3 плеери, мобилни телефони,итн.Тоа е 4 картички истовремено, авто откривање на мемориска картичка, возачот не е потребно usb читач на картички
3.
Производ Descript ion Боја : RT-CR7 ROCKETEK® - Лесно Вашиот Живот Без Одлагање Rocketek RT-CR7 Мулти-во-1 Super Speed USB 3.0 мулти-слот за картичка читач/писател на вашиот USB 3.x базирани дистрибуции со USB Mass storage поддршка
1.Plug and play (репродуцирај); Топло замена; USB напојување (без надворешна сила или на батеријата); Вечера speed USB 3.0 кабел
2.
Карактеристики
-Прочитајте 4 мемориски картички истовремено.0 от систем.
На Rocketek USB 3.21
-Независни LED индикатор за секоја картичка работниот статус
Вграден-во 130mm/5.0 / ЕКСТРЕМНИ јас III СП/ULTRA II СП/ ХС СП/XS-XS СП/СП ЕЛИТА PRO/ СП PRO/СП ПРО II
*Микро SD(T-flash) слот : Микро SDXC/Микро SDHC/Micro SD
*MS/MS Pro/MS Pro duo/MS MG Pro/MS MG Pro duo / ХС MS MG Pro Duo/ХС MS Pro duo
*x D/x D1.Независна LED индикатор дизајн; да се Изгради-во 13cm USB 3.21
Системски Побарувања
*Windows 8, 7, Vista, XP
*Mac OS 9 и над
*Linux : Модерна кернелот 2.0 и наназад компатибилен со 2.8 Медиумите Слотови - Поддршка на СП, Високиот-Брзо СП(UDMA), SD, SDXC(до 2 TB), SDHC, Micro SD, Micro SDXC, Микро SDHC, MS, x D Мемориски Картички.0 Читач на картички ви овозможува лесно да додадете USB 3.
-8 слотови : SD*2(SDXC/SDHC/SD/MMC) + Micro SD*2(Микро SDXC/Микро SDHC/Micro SD) + СП(UDMA) + MS(поддршка MSXC) + x D/x D1.1 во кабел
Картичка Компатибилност
*SD слот : SDXC/SDHC/SD/Екстремни јас III SD/Ultra II SD/MMC(мини SD/мини SDHC/RS-MMC/ХС РС MMC можеби ќе треба адаптер)
*СП слот : СП јас 3.

Детални карактеристики

Бренд Име:
Rocketek
Картичка Слотови:
Сите во 1 / Мулти во 1
Тип:
MMC Картичка,XD Картичка,Memory Stick Картичка,Микро SD,SD Картичка,СП Картичка
Инсталација:
Надворешни
Број На Модел На:
RT-CR7
Интерфејс:
USB
Пакет:
Yes
Карактеристики:
исто време прочитате 5 картички
Инсталација:
Надворешни
is_customized:
yes
Describle:
sd-картичка преку usb адаптер
боја:
Црна
превозот:
Бесплатен превозот
кабел:
13cm кабел
Преносни:
Лесно да се носат
USB:
usb стик
Висока Брзина:
До 5Gbps

Слични производи