.

.

4pcs/многу ML-D3050A ML-D3050B ML D 3050A 3050B 305 ресетирате чип за samsung ML 3050 3051N 3051ND тонер Кертриџ чип

4pcs/многу ML-D3050A ML-D3050B ML D 3050A 3050B 305 ресетирате чип за samsung ML 3050 3051N 3051ND тонер Кертриџ чип

DEN 316.80
Количината на стоката
Тековен


4pcs/многу ML-D3050 A ML-D3050 B ML D 3050 A 3050 B 305 ресетирате чип за samsung ML 3050 3051 N 3051 ND тонер Кертриџ чип
Дел Бр. Чип вид ОЕМ Код Боја Принос Регионот За Употреба Во ML-D3050 A Тонер Чип ML-D3050 A Б.К 4 K EXP KOR CHN ML-3050 ML-3051 N ML-3051 ND ML-D3050 B Тонер Чип ML-D3050 B Б.К 8 K
се користи во : За Samsung ML-3050 ML-3051 N ML-3051 ND
чип верзија : EXP KOR CHN
чип боја : Црна
страница принос : 4k 8k
Количина : 4pcs/многу;
Користете Стабилна и durale IC;
Гаранција : 100% враќање и замена, ако квалитетот на проблемот;
Брза Испорака : рок 2-7 работни дена по уплатата.
Пакетот вклучува : 4pcs црна чип
Забелешка : Со цел да се испрати вистинската модели за вас, ве молиме сајт кои се однесуваат на печатач модел суфиксот пред купување , и испратете ни ја вашата машина за печатење најдобар Инсталација методи на чипови : Чекор 1.Исклучување на машината, отвори го капакот и изнесување на Тонер кертриџ или тапан единица; Чекор 2. Ве молиме земе стариот чип, да го замените со нов. И бидете сигурни дека чип со машини, патрон се исти; Чекор 3.По чип заменет, инсталирајте тонер cartridtge или тапан единица во соодветна состојба. Setp 4.Вклучи машината, нека работи; Напомена : не се инсталира чипови кога тонер е помал или тонер се користи надвор. И инсталирате на чип кога електрична енергија се исклучи.

Детални карактеристики

боја:
BK
Тип:
Кертриџ Чип
Применливи Опрема:
Печатач
Структура:
Тонер Кертриџ
Број На Модел На:
ML-D3050A ML-D3050B
Бренд Име:
CNAPPRO
Компатибилен Бренд:
Samsung
боја:
Црна
Страница Принос:
4K 8K
Чип Вид:
тонер чип
Функција:
компатибилен нови
Употреба во :
За Samsung ML-3050 ML-3051N ML-3051ND
Регион/Чип Верзија:
EXP KOR CHN
Количина:
4pcs/многу
Дефект го оценувате :
помалку од 0.1%
брза испорака:
Во рамките 2-7 работни дена
Име на производ:
4pcs/многу ML-D3050A ML-D3050B ML D 3050A 3050B 305 ресетирате чип за samsu

Слични производи