.

.

Две Начин Аналогни Пропорционален Вентил, Голема Одбор Засилувач, Електромагнетни Пропорционален Вентил, Контролер Напон од 0-10V

Две Начин Аналогни Пропорционален Вентил, Голема Одбор Засилувач, Електромагнетни Пропорционален Вентил, Контролер Напон од 0-10V

DEN 3264.00
Количината на стоката
Тековен

3 м/C Применливи за контрола тип
Директно дејствување и пилот тип, overflow type пропорционална притисок на проток вентил за контрола на сите позиција повратни информации без електрична енергија. Исклучете пол заштита функција.
Со рампа генератор, односно, подемот и падот време е прилагодена одделно, или на горната граница на моменталната /
Долната граница амбиент.modname=ckeditor Добар дел од вентил плоча, направени во Quanzhou, да Направите-да победи!3 An лице продавница може да open17%данок на додадена Вредност фактури, се двоумите за тоа што, целосно да се отфрли вашите грижи, но, исто така, добредојдовте на нашата компанија, да ја посетите продавницата!!!
Quanzhou Направите-да победи Електрична Опрема Копродукции, Ltd. се професионално ангажирани во индустриска електроника производи, поставете развој, дизајн, производство и продажба на производство на претпријатието. Нашата компанија е специјализирана во R & D, проектирање, производство на пропорционален вентил засилувач/Увеличително плоча/Контролер,PLCTransistor засилувач,PLCRelay плоча, притисок предавателот, направени во China PLCText, се прикаже и други производи.)
Контрола сигнал текст : 0~10 VDC
ОСИГУРАЧ : 3А/250 V
Трепет фреквенција : 0-500 HZ
Собна температура : 0~65 СТЕ C
Температура лебдат (макс) : 0.
Продавница адреса : Fujian Jinjiang Qingyang Градот Исток ditch4 Building
Адреса на две продавници : виолетова шапка Индустриска Зона, Fujian, Jinjiang
Три продавница адреса : Fujian Quanzhou hi-tech инкубација база
Добредојдовте на нашиот магазин
Националната Регрутирање дилери!!!
Забелешка : овој дел е понапредна од другите! Даден референтен напон : 0-10 V, може да се применат за да се машина, vulcanizing машина и сл.

Детални карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови

Слични производи