.

.

BL10-2712S 10 сегмент 27mm долга црвена LED светло колоната на екранот на уредот

BL10-2712S 10 сегмент 27mm долга црвена LED светло колоната на екранот на уредот

DEN 1344.00
Количината на стоката
Тековен


Спецификација :
Модел Number L : BL10-2712 SX10
Bargraph должина : 27mm
Ефективна зрак број : 10 сегменти
Боја : Црвена /Зелена /Портокал
Симбол Апсолутната Максимална Оценка (T A = 25°C )
Врв напред тековната : 30~100m A
Обратна напон : 5 V
Моќ дисипација : 0.1 ~ 0.2 W(F. S)
Температурата на работа опсег : -25 ~ 70 °C .
Solidering време на 260°C : 3sec .
Електро-оптички Карактеристики
Црвена Зелена Портокал Врв wavelengh : 625nm 570nm 590nm Сегмент осветленост : 50mcd 45mcd 50mcd Напред напон 1.9 V V 2.0 2.0 V
Повратни информации
Љубезно ве молиме да ни остави некои позитивни повратни информации по објектот е примена. Ние ги користиме автоматски повратни информации со користење на продавачот менаџер прото ја напуштат повратни информации автоматски по купувачи се обрнува на објектот.
Потсетување : ве Молам не оставајте ја неутрални или негативни повратни информации, без да ни се јавите. Сите производи се 100% гаранција за квалитет. Ако не, контактирајте со нас пред да го прави тоа, ние навистина не може да им помогне на што ние не сме дури ни се даде шанса да им помогне на

Детални карактеристики

Тип:
Клима Уред Делови

Слични производи