.

.

8 во 1 Прилагодливи Допрете Клуч Сет со Метрички Навој М3/4/5/6/8/10/12 Вметнете Завртка Чешми Носителот Machinist Допрете Рачка

8 во 1 Прилагодливи Допрете Клуч Сет со Метрички Навој М3/4/5/6/8/10/12 Вметнете Завртка Чешми Носителот Machinist Допрете Рачка

DEN 677.28
DEN 623.00
Количината на стоката
Тековен


Карактеристики :
Клуч и чешмите се изработени од високо квалитетен челик за издржливост и долг животен век.
Допрете клуч има не се лизга рачка за лесно контрола, што може да го подобри ефикасноста и е неопходна алатка за прислушување.
Клуч е лесно да се прилагоди од страна на извртување на справи, многу удобен и практичен.
Овој сет содржи седум чешми во различна големина за генерална употреба.
Прилагодливи вилици лесно и цврсто се стега чешми. Главно се користи за рака допирање на операција.
Спецификации :
Материјал : Челик
Клуч Должина : 90mm / 3.54"
Допрете Големина : М3, М4, М5, M6, М8, M10, М12
Прислушување На : Алуминиум, дрво, пластика и други безалкохолни materiel
Настава :
1, Вметнете конус дел прва и бидете сигурни дека допрете центар линија се согласува со дупчење центар линија.
2, Ротирање допрете клуч со дури и сила да се хранат допрете го, не треба да додадете сила по храна.
3, Обратна ротира околу 45 ° секој пат кога го ротирате допрете за да се намали чип со цел да се избегне блокирање.
4, Ако тоа е тешко за да ја ротирате допрете го, прекинете со додавање на сила или допрете ќе биде скршен.
Пакетот вклучува :
1 x Допрете Клуч
7 x Славини

Детални карактеристики

Бренд Име:
Paowuxian
is_customized:
Yes
Тип:
допрете клуч
Карактеристики:
Мултифункционален
Материјал:
Челик

Слични производи