.

.

Облека Де Соаре Chiffon Краток Коктел Фустани Невестата Банкет Домот Патент Назад Партија Gown Формално Фустани Сопствени Направени

Облека Де Соаре Chiffon Краток Коктел Фустани Невестата Банкет Домот Патент Назад Партија Gown Формално Фустани Сопствени Направени

DEN 2640.00
DEN 2376.00
Количината на стоката
Тековен

П : Како за даночниот такса?
A : политика на доход се различни во различни земји,и не е под наша контрола, кои како customhouse ќе наплаќаат данок и такса,така што купувачот треба да си дозволи на даночно плаќање од страна на самите себе. Дефектен, Оштетени или Misshipped Предмети
Дефектен, оштетени или погрешно се испраќаат предмети ги исполнуваат условите за целосно враќање на средствата.
Големината или Монтирање Прашања
Како и сите на нашите фустани и облека е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од приближно еден или два инчи во која било насока на одредени мерења. Ве молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според слика,па тоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел. Ве молиме да ги прочитате овие услови. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно.
**Ве молиме Имајте во предвид дека, големината и бојата застапеност се предмет на производство на варијанса и не може да биде точно. Исто така, наведуваат дека ги следи прилагодувањата може да се разликува од компјутер на компјутер и може да ја нарушат вистинските бои. Кога се бара вашата наплата, ве молиме да бидат подготвени да ни обезбеди со фотографии јасно покажува проблем со предмети. Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контактирате со нас.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно.

Детални карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, Custom Size
Тип На Објект:
Коктел Фустани
Повод:
Коктел Забава
Моден Елемент:
едноставна
Деколте:
V Деколте
Силуета:
А-Линија
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Sequined,Beading,Кристал,Appliques
Воз:
Никој
Sleeve Стил:
Редовни
Материјал:
Полиестер,Spandex
Фустани Должина:
Над Коленото, Мини
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Бренд Име:
kissbridal
Ткаенина Тип:
Chiffon
Број На Модел На:
GD0018(KS3014)
Половината:
Природни

Слични производи