.

.

Висок Квалитет на Полнење Модул 1А Интегрирани литиум батерија на полнење и заштита одбор Задолжен+Заштити USB Женски Интерфејс

Висок Квалитет на Полнење Модул 1А Интегрирани литиум батерија на полнење и заштита одбор Задолжен+Заштити USB Женски Интерфејс

DEN 768.00
Количината на стоката
Тековен

Употреба Метод: 1.
Huazhendun
Опис :
Производ : Полнење Модул Влезен напон : 5 V Батеријата во текот тековната заштита на струјата : 3А Батеријата преку испуштање заштита напон : 2.тоа е исто така потребен да ја полните батеријата за да го активирате заштита коло.
Ние секогаш
бидете пријателски расположени кон сите со нашите најдобри услуги.Б+ Позитивни electrode на литиум батерија,Б - Негативниот пол на литиум батерија 5.
Сите на нашите производи, ние ќе КК добро за вас пред породувањето. И се уште го задржат влезен напон жици лемење зглобовите.НАДВОР+ и НАДВОР приклучен на оптоварување,како што е позитивен и негативен пол поврзан за да се движат на бустер плоча или други оптоварување. Answer : ___________________________ Note : товарот треба да биде исклучен од НАДВОР кога се полни.5 V Полнење критичниот напон : 4. Лесна и Едноставна DIY.Во тоа време пристап до 5 V напон на полнење моќ да може да се активира за да се заштити коло.2 V + 1% максимално полнење на струјата : 1000m A на Текст терминал со МИКРО USB , можете директно да го користите мобилниот телефон полнач за да се направи текст за да литиум батерија на полнење.Поврзете ја батеријата за да ги B+ B-, внесете го телефонскиот полнач со USB автобус, црвено светло се полни, зелено светло е полна.Кога батеријата е поврзан за прв пат, помеѓу НАДВОР+ и НАДВОР, таму може да има напон излез.Кога се користи мобилен телефонски апарат за внесување, да обрнат внимание на полначот мора да биде во можност да се излез 1А или погоре, или може да не биде во можност да нормално полнење на МИКРО USB.

Детални карактеристики

Должина на кабел:
0
Бренд Име:
DEBROGLIE
Тип:
полнење модул

Слични производи