.

.

Универзална 4Color Континуирано Мастило Снабдување CISS Систем за Полнење со Целосна Accessaries Мастило во Резервоарот За EPSON ME2 ME200 C58 CX2800 1091Printer

Универзална 4Color Континуирано Мастило Снабдување CISS Систем за Полнење со Целосна Accessaries Мастило во Резервоарот За EPSON

DEN 923.04
Количината на стоката
Тековен


Континуирано Мастило Снабдување Систем Информации :
Бренд
N o En Name_Null
Име На Производ
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен За
За EPSON ME2/ME200/C58/CX2800 Печатач
Кертриџ Број
T0761/0762/0763/0764
Чип Вид
Постојана Чип, Ресетирање На Чип (Може Да Се Ресетираат И Повторна Употреба)
Боја
Б.К C Y M
Јачина
100 ML/PC
Применливи Тип На Мастило
Боја На Мастило / Боја Мастило / Сублимација Мастило
Гаранција
24 Month
Стр ackage вклучени Ние нудиме Целосна Додатоци Објект како што е подолу :
НИКОЈ
Објектот
КОЛИЧИНА
Марка
1
Ciss мастило во резервоарот
1set
Капацитет 100ml 4color/set
2
Мастило Кертриџ
1set T0761/0762/0763/0764
3
Гасоводот
1.2 M
4
tupe клип
1pcs
5
Т рака поддршка
1pcs
6
шприц
1pcs
10ml
7
игла
1pcs
5cm
8
Бојата на етикетата
4pcs
Б.К C Y M
Answer : ___________________________ Note :
1. Рамнотежа Шише и мастило треба да биде во иста хоризонтална рамнина.
2. Има две дупки на мастило кертриџ, еден е refilling дупка(голем), друг е воздухот дупка(мали).
Отворите за воздух дупка кога го користите, која може да се избегне проблемот на притискање мастило.
3. Мастило кертриџ и печатач треба да биде во иста хоризонтална рамнина.
4. Додавање на мастило на печатач кога за предупредување appeares.
5. Имајте мастило тече во врската. Или тоа ќе влијае на квалитетот на печатење.

Детални карактеристики

Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Epson
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Кертриџ за Статус:
Празен, без мастило
Функција:
Компатибилен
Обоени:
Yes
со чип:
Со автоматско ресетирање на чипови
боја:
Б.К/C/M/Y/LC/LM
Кертриџ Број На Модел На:
T0761/0762/0763/0764
компатибилен печатач модел :
За EPSON ME2/ME200/C58/CX2800
тип на мастило:
Може да се компатибилни со боја на мастило и пигмент мастило
Ве Молиме Имајте На Ум:
Ве молиме потврдете го вашиот патрон модел

Слични производи