.

.

Шок Куче кората јака

Шок Куче кората јака

DEN 1008.00
Количината на стоката
Тековен

Јака треба да бидат на долната страна од неговата
вратот althoughon некои кучето е necks јака природно ќе бараат малку off-центар позиција. Започнете со поставување во ниска чувствителност ниво .Селективна контакт точки за да одговара на кучето е грбот тип
7.Место батеријата правилно
Отворете го метал Батеријата Врата со паричка. Ако единицата не емитираат корекција кога куче
barks, свртете го Прекинувачот стрелките на часовникот за да се зголеми чувствителноста ниво .Ниска потрошувачка на енергија
Кората контрола јака Спецификации :
Модел AE20 Функција Емитуваат шок стимулација за да се запре лае Јака големина 6.
Шок Куче кората јака
Опис На Производот :
AE20 кората контрола јака Главните Карактеристики
1. Потоа се повторува истиот процес ако сакате да го тестирате повторно .Лесно метода на тестирање за да ја проверите Кората Контрола Јака
6.Ја Прилагодите Чувствителноста Ниво
.7 интензитет нивоа за широк спектар на диспозиции
3. Ве молиме имајте во предвид
правилната насока на батерија : на "+" поларитетот лице да метал Батеријата Вратата .7*3 CM Јака тежина 52 грам Јака Рака 70 CM TPU рака Водоотпорен IP6 Чувствителност ниво Adjusable , 5 Ниво Шок Ниво Прилагодливи Батеријата 4 LR44 6 V батеријата Сертификација CE&Rohs Гаранција 2 години
Пакување листа :
1*Кората Јака
1*TPU Рака
1*Тест Неонски Светлина
1*Боја Картичка
1*Француски Упатство
2*Долго Prongs
2*Краток Prongs
1*Spanner за менување на prong
Работата Водич :
1.

Детални карактеристики

Тип:
Кучиња
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
Trainertec
Тип На Објект:
Кората Заплашување
Број На Модел На:
AE20 шок кората јака
Име:
Шок Куче кората јака
боја:
Црна
Батеријата:
6v батеријата
Гаранција:
2 години
Функција :
Емитираат шок стимулација за да се запре лае
Водоотпорен:
IP7

Слични производи