.

.

алуминиум crucible/ течни /Солидна/ термичка анализа crucible/примерок јадење/DSC алуминиум crucibl

алуминиум crucible/ течни /Солидна/ термичка анализа crucible/примерок јадење/DSC алуминиум crucibl

DEN 2160.00
Количината на стоката
Тековен

Алуминиум мостра плоча и примерок мотивационо : погоден за не-испарливи цврсти примероци, како што се полимер и дроги, често се користи за полимерни материјали во термопластични и thermosetting топење на полимер, crystallization и стакло транзиција на истражување; Мостра плоча како бајонет, но не се печат.
Модел
Категорија
Големина Φmm
единица 100 PC/set
JYL0010
Американската ТА Q20
Алуминиум
Φ5. Висок квалитет на примерокот диск/crucible може да помогне да се прошири на примена опсег на DSC, со користење на голем волумен на примерокот плоча/crucible во повеќе примероци може да се користи за да се измери греење, сила на слабите, сакате да се добие подобра резолуција може да се користи на светлина, добра термичка спроводливост мостра плоча/crucible.4*2mm
сет
JYL0012
Американската ТА Q10
Алуминиум
Φ6.7 мм
сет
JYL0013
Алуминиум
Φ6.3 mm
сет
JYL0040
Германија Naichi
Алуминиум
Φ8*2.7 mm
сет
JYL0020
Mettler на Швајцарија
Алуминиум pingdi
Φ6*1. Структура стабилни перформанси, висока чистота во прав со прецизност и контрола на висока температура синтерување процес, формирањето на густа, униформа микро кристал фаза структура, за да се осигура дека во употреба процес не врв, со анализа на примерокот не е лесно да физика и хемија.7 мм
сет
JYL0021
Алуминиум dingwei
Φ6*1.
Со цел да се обезбеди примерок со висока ефикасност на топлина размена меѓу сензори, ве молиме изберете висок квалитет, соодветна температура спектар на примерокот диск/crucible експеримент, па како да се постигне најдобар ефект на експериментот. Висока термичка спроводливост, термичка трансфер меѓу примероци и crucible брзина, за да се осигура дека постои многу мала разлика во температурата помеѓу, униформа температура дистрибуција.

Детални карактеристики

Класификација:
Лабораториска Опрема За Греење
Број На Модел На:
JYL-0051
Бренд Име:
TATETS
Големина:
6.7*4mm
Nomber:
JYL-0051

Слични производи