.

.

10 X 1M Групи/Многу 45 степен Елоксирани сребро ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил и AL6063 профил предводена од алуминиум за плафон или на ѕид светла

10 X 1M Групи/Многу 45 степен Елоксирани сребро ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил и AL6063 профил предводена од алуминиум за

DEN 5398.08
DEN 5128.00
Количината на стоката
Тековен


3, Ако има било какви прашања во врска со нашите производи или услуги, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да замине на неутрален или neggative повратни информации, ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши за вас, Негативна повратна информација може да реши ништо;
4, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
10 X 1 M Групи/Многу 45 степен Елоксирани сребро ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил и AL6063 профил предводена од алуминиум за плафон или на ѕид светла.
Повратни информации :
1, ја Вашата повратна информација е многу увоз за нас!
2, ве Молиме оставете позитивни повратни информации за нас, вашиот љубезно поддршка ќе направи голема работа за нас.
Внатрешни работи акцент осветлување
Отворено осветлување(IP67 или повисока)
Предност на EWI anodizing алуминиум led профил истиснување за led лента се прикаже :
1), Дизајниран за лер флексибилни ленти
2), ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил може да прахосвам топлина многу путер.
Подот, Таванот и Ѕидот LED осветлување.
Мебел производство осветлување.
3), Високо квалитетни LED алуминиумски профил прави flex лента повеќе домот.10 X 1 M Групи/Многу 45 степен Елоксирани сребро ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил и AL6063 профил предводена од алуминиум за плафон или на ѕид светла
LED алуминиумски профил Стилови :
Најновите 10 1 Стилови ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил за led дисплеј од Шенжен Eevonik Електроника, Ко.5/1/2м/други Големина 19.

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
јасно маска
боја:
целосна поставува
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
EWI-AL012
Тело Материјал:
Алуминиум
Употреба:
празник
Бренд Име:
BENE ПОБЕДИ INNO
Ширина:
1.96cm
Карактеристики:
Висок интензитет, мала тежина, добра стабилност
Должина:
100cm
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Гаранција:
3+ Години
База Тип:
У тип
Употреба:
led лента
Wattage:
2.4-38.4W/M
Производ големина:
19.6 x 15.5 mm
внатрешна ширина:
17mm
Исти Ширина на led лента:
12-16mm
Површината Finishee:
Елоксирани Сребро.
ПММА Опфаќаат:
јасно леќа
Додатоци:
2 парчиња крајот капи
Примена:
Внатрешни или надворешно кат/кујна/организирање изложби/хотел декорација осветлување
Име:
45 степен Елоксирани сребро ПРЕДВОДЕНА од алуминиумски профил
Темперамент:
T3-T8
Одделение:
6063 Серија

Слични производи