.

.

5M 16.4 ft DC24V Сина 5050 600LED Двоен Ред Цевка Лента Светлина IP67 водоотпорен

5M 16.4 ft DC24V Сина 5050 600LED Двоен Ред Цевка Лента Светлина IP67 водоотпорен

DEN 528.00
DEN 502.00
Количината на стоката
Тековен

SP106 E 9keys LED Музика Контролер DC5 V-12 V WS2811 /WS2812 B /6812 /1903/6803 Магијата LED лента дигитални шарени музика контролер ОПИС
Примена :
Ентериерно уредување :
Клубови, барови, коридор, соба, КТВ, клубови, музеи, итн.
Отворен декорација :
Plazas, комерцијални објекти, забава клубови, сценско место светло, вечер на локација, итн.
Технички Параметри :
Влезен напон : DC5-12 V
Излез : 3pin
9 Keys Големина : L 87*W40*7 MM
Поврзување на владата : Заеднички анодна
поддршка IC тип : WS2811/WS2812 B/WS2813/USC1903
производи работна температура : - 20 ~ 60 степен centigrade
пакетот вклучува
1 x RGB Контролер
1 x 9 Key Далечински( Без батерија со далечински управувач, RC2025 е потребно)
1 x DC Машки Конектор

Детални карактеристики

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,VDE,ССА,ГШ,RoHS,EMC,LVD,CCC
Број На Модел На:
5050
LED Чип Модел:
SMD5050
Бренд Име:
TiaoChongYi
Повод:
Спална соба
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
Сина
LED Чип Бренд:
Lumiled
Led Диоди Број/M:
120led/m
Потрошувачка на енергија (W/m):
11.52 W/m
Напон:
24V
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Спецификации (монистра светлина / m):
120led/m

Слични производи