.

.

трговија на големо 1m WS2813 led пиксели лента 30/60/144 led/m Црна/Бела ПХБ IP30/65/67 Индивидуални Addressable сон полн колор DC5v

трговија на големо 1m WS2813 led пиксели лента 30/60/144 led/m Црна/Бела ПХБ IP30/65/67 Индивидуални Addressable сон полн колор

DEN 233.76
DEN 147.00
Количината на стоката
Тековен

Секоја ПРЕДВОДЕНА може да се отсечени без оштетување на остатокот ленти, може да се скрати, продолжување или виткајте слободно ако сакате
3.
Обрнете внимание на :
30,60,144 значи : 30leds/m, 60leds/m, 144leds/m
IP30 : Не - водоотпорен
IP65 : Водоотпорен во Силиконски Слој
IP67 : Водоотпорен во Silicon Tube
(должината како ќе го изберете)
LED светло извор : WS2813 Led диоди
истиот протокол како WS2811 S но со Dual-сигнал жици,па може да се контролира од страна на истата WS2811/ws2812 контролори
Карактеристики:
1.
Пакет: во анти-статички торба,IP30 IP65 со 3 M adhensive лента на грбот(IP67 без 3 M adhensive )
секоја лента со еден бесплатен машки конектор за полнач.
Тоа е да се замени традиционалните неонски знаци, флуоресцентни светилки и нова генерација на осветлување.Долг живот, не е лесно да се оштети, со надворешниот лепак заштита, водоотпорен и лесно да се чисти, но не долго впие
параметри и спецификации :
материјал: PCB
PCB одбор боја: Црна/Бела
Бои : Полна боја RGB, сон боја се менува
Влезен напон:DC 5v
Сива скала:256 (На повисоко сива, на појасна слика, повеќе реални)
Битови/боја:8-бита/боја
Погледнете агол:120°
должина: 4m(13.4 ft) (должината како можете да изберете)
Пиксели/метар:30leds/m, 60leds/m, 74leds/m,96leds/m,100leds/m, 144leds/m
Моќ: 30leds/m9watt/метар
60leds/m18watt/метар
144leds/m43.На оригинални електронски уреди интегрирани,тоа не предизвика виртуелна заварување во процесот на инсталација
6.Секој ЛЕР е контролирана одделно, и може да се манипулира со боите и светлината на неговата или нејзината сопствена
2.

Детални карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
боја:
1m 30 ip30, 1m 30 ip65, 1m 30 ip67, 1m 60 ip30, 1m 60 ip65, 1m 60 ip67, 1m 144 ip30, 1m 144 ip65, 1m 144 ip67
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
WS2813
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Бренд Име:
BTF-ОСВЕТЛУВАЊЕ
Повод:
дневна соба
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Водоотпорен:
Yes
Просечен Живот (часот):
50000
Потрошувачка на енергија (W/m):
18W/m
Напон:
5v
Спецификации (монистра светлина / m):
30/60/144

Слични производи